Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1665
Rozmawiałem wczoraj z kolegą który jest kierownikiem w średnim januszexie (ok 20 osób) Zaczął narzekać że nie ma kim robić, że pracownicy przez 3 lata obskakują 10 firm w cv, że każdy kogo przyjmie to porobi max pół roku i ucieka. Powiedziałem słuchaj znasz mnie wiesz jak robię daj mi 5k netto i masz rzetelnego pracownika który zmieni zawód na twój(odlewnictwo). Zaczęły się wywody że nie znam tego czy tamtego, że jakbym to wszystko umiał to może wtedy, z czego i tak połowa pensji pod stołem xD Wielkie zdziwienie że ludzie wolą na ochronie siedzieć niż zasuwać za stówkę więcej xD
Aktualnie od już kilku lat mają tyle zleceń że ludzi brakuje na całą drugą zmianę przez co firma traci setki tysięcy złotych. Zamiast podnieść pracownikom, zapłacić więcej niż inne lokalne januszexy to właściciel woli psioczyć że nie znajduje wyszkolonych pracowników za minimalną, nie wkładając w firmę ani złotówki od 15 lat.

Taki obraz "uciskanego" polskiego przedsiębiorcy

#antykapitalizm
  • 108
@qwertyasdf mylisz sie, bo jak 20 osob legitnie podniesie to automatycznie ma podatki wieksze, obciążenia pracownika sa zbyt duze w tym kraju, dlaczego cale it na b2b siedzi? A korporacje nie zatrudniaja normalnie? Taki januszex ma ciezej bo nie wyprowadzi za granice hajsu. Byc moze powinni tez pezyjmowac ludzi na jdg kij wie, od tego maja ksiegowych i najwidoczniej im siebto oplaca, byc moze nie chca miec większego dochodu bo sie wjebia
No, no. Koleś traci setki tysięcy złotych, bo nie podumał że mógłby zatrudnić więcej ludzi jakby podniósł stawki. Przerasta go mentalnie matematyka na poziomie podstawówki.


@Howard_Roark: @qwertyasdf: siedzę w przemyśle od lat i mnie takie coś nie dziwi, to jest na porządku dziennym w januszeksach. Są firmy, które mogłyby produkować 2-3x tyle, ale zwyczajnie nie chcą, bo Janusza przerasta mentalnie rozwój firmy. Zatrzymał się 20 lat temu i jak ma
@nobrain widać ty taki jesteś. Ja znam przedsiębiorców co dobrze płacą i szanują pracownika ci gorsi mają teraz problemy. Temat rzeka tylko nie umie już słuchać o tych biednych firmach co ciągną koniec z końcem. A ciułają na wszystkim lewe umowy, materiał itp..
Przecież Ty nie wiesz jak to tam wyglada w praktyce, tylko trywializujesz z perspektywy wykopka-mądrali. Nie widziałeś liczb, nie znasz realnego stanu, nie robiłeś biznesplanu dla takiej lub innej liczby zamówień, a zgrywasz mentora i chcesz pouczać ludzi, którzy w tym siedzą.

I dlatego to Ty jesteś na pozycji pracownika z bólem dupy o 5 tys, a nie właściciel czy kierownik tamtej firmy. Sam załóż działalność i pokaz wszystkim, jak to się
@qwertyasdf: Widzę trochę skrajne komentarze, ale osobiście bardziej zgadzam się ze stwierdzeniem, że wielu pracodawców blokuje dalszy rozwój swojej firmy i nie myśli przyszłościowo m.in. przez politykę płacową i niechęć do zaoferowania dobrych stawek do zatrudnienia dobrych ludzi. Oczywiście nie zawsze będzie to sprawdzony przepis na sukces, ale ryzykiem może być też stanie w miejscu, nie zmienianie nic w firmie od lat i pasywne obserwowanie jak starzy pracownicy odchodzą. Co do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@qwertyasdf: pewnie są różni ludzie i różne firmy, ale akurat przykład, który mam w rodzinie jest prawie taki jak ten twój xD mała gówniana firma, która ma do zaoferowania okrągłe nic, a jak opowiadają jak szukają pracowników i jakie im warunki proponują to brzmi jakby jakiegoś niewolnika szukali xD oczywiście zaraz po wywodzie nt jakie to wymagania musi spełnić pracownik żeby dostąpić zaszczytu otrzymywania u nich minimalnej, następuje wywód na temat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwertyasdf: Śmieszny jesteś z tym tagiem na końcu bo wszystkie twoje zarzuty względem januszexu są właśnie kwintesencją kapitalizmu. Jesteś kapitalistą dużo dużo bardziej niż ten janusz.
@loczyn:

Rynek nie lubi pustki, znajdzie się ktoś kto potrafi into biznes i będzie płacił jak człowiek i jednocześnie zarabiał.


I nic, a nic nie dziwi Cię to, że od '89 roku mija tyle lat, a nadal nie ma takich firm? Przecież ktoś taki z miejsca przejąłby najlepszych pracowników na rynku i miał największą efektywność.

Skoro to takie oczywiste, dlaczego nikt tego nie zrobił? Ani swojski januszex ani zagraniczny moloch?
@qwertyasdf: wykopki sie zesraly, bo dla nich kazdy prowadzacy firme to geniusz matematyki, planowania i biznesu niczym Bezos, Musk czy inny Mittal. Nie przyjmuja do wiadomosci ze firme moze zalozyc albo odziedziczyc byle debil z ulicy.
Ja sam znam kilka takich gowno-firm zatrudniajacych po kilka-kilkanascie osob, ktorymi zarzadzaja zwykle tumany i biznesmeny bez grosza i pojecia. A potem olaboga bo Areczek i Anetka w koncu po 10 latach jebneli papierami, mlode
I nic, a nic nie dziwi Cię to, że od '89 roku mija tyle lat, a nadal nie ma takich firm? Przecież ktoś taki z miejsca przejąłby najlepszych pracowników na rynku i miał największą efektywność.


Przecież to się cały czas dzieje w każdej branży :D
Warunki pracy, hajs, poszło mocno do góry. Tylko, że Polskie firmy najczęściej umierają, a zastępuje je obcy kapitał, bo on ogarnia biznes.

Skoro to takie oczywiste, dlaczego