Wpis z mikrobloga

@Krolowa_Nauk: Policzyłem to dla dwóch liczb i wyszło to samo, więc ta metoda działa

237 x 2 = 474 (24 kropeczki)

2 + 3 + 7 = 12, a 12 x 2 = 24

341 x 3 = 1023 (24 kropeczki)

3 + 4 + 1 = 8 x 3 = 24

A ten wycinek z tabliczki mnożenia, który pokazałem (od 1 do 9) działa do nieskończoności. Po skróceniu zawsze wychodzą
@Krolowa_Nauk: Tutaj jest zbiór figur geometrycznych odbity w obu płaszczyznach (horyzontalnie i wertykalnie). Ruch ręką wskazujący linię poziomą i pionową tworzy znak krzyża (+), ten znak wychodzi również w mojej tabeli po odwróceniu jej i nałożeniu na siebie zaznaczonych liczb pierwszych. Jest tu dokładnie 8 skrzyżowań linii tworzących okręgi i jeden okrąg w części centralnej, razem 9.
Pobierz tojestmultikonto - @Krolowa_Nauk: Tutaj jest zbiór figur geometrycznych odbity w obu ...
źródło: comment_1634831615dvA3PjLOsB7URFYZvQfurq.jpg
@Krolowa_Nauk: Zwróć uwagę na przecięcie linii w moim ostatnim komentarzu, które liczby zakrywają czerwone linie, a które liczby zakrywają linie czarne. Zawsze jest to 2 i 7, co razem daje 9, 1 + 2 + 4 + 5 + 7 + 8 = 27, a 3 + 6 + 9 = 18, co daje 45, linie przecinają również 4 i 5, 2 + 7 = 9 = 4 + 5.
@tojestmultikonto:

237 x 2 = 474 (24 kropeczki)

2 + 3 + 7 = 12, a 12 x 2 = 24

341 x 3 = 1023 (24 kropeczki)

3 + 4 + 1 = 8 x 3 = 24

A ten wycinek z tabliczki mnożenia, który pokazałem (od 1 do 9) działa do nieskończoności. Po skróceniu zawsze wychodzą te same ciągi cyfr. Nie jestem pewny czy to kwestia właściwości liczb czy
@Krolowa_Nauk: To wydaje się oczywiste, nie oczywiste jest dlaczego działa to właśnie w taki sposób, zobacz jak działa ta tabelka, którą pokazałem, to nie jest trudne i w zasadzie funkcjonuje od 1 do nieskończoności, zero występuje tylko w liczbach większych lub równych 1 np. 100 = 1, 101 = 2, 112 = 4, 303 = 6 1024 = 7 itd. Zawsze tworzy się ten sam wzór 8 + 1 albo 6
@tojestmultikonto: To, że jeśli sumujemy cyfry liczby podzielnej przez 3 (i potem ewentualnie jeszcze sumujemy cyfry powstałych tak liczb, aż nie dostaniemy jednocyfrowej) to dostaniemy 3, 6 lub 9 to akurat da się dosyć łatwo pokazać, czyli otrzymanie tych pasków 3,6,9,3,6,9,... jest dosyć oczywiste (po przerobieniu sobie takiego dowodu).

Symetryczność wynika z:
a) przemienności mnożenia, np. 2 * 7=7 * 2, więc tu sumy cyfr będą takie same <- symetria względem
@Krolowa_Nauk: Te "paski" są nieskończone, ważna jest również kolejność cyfr, inaczej wszystko by się posypało. Liczby pierwsze występują jedynie w wierszach i kolumnach bez tych "pasków" (3, 6 i 9).

przemienności mnożenia


To ja się tak napracowałem, a Ty mi się tak odpłacasz? Istnieje również przemienność dodawania, ale czym tak naprawdę jest przemienność i skąd się bierze? Przecież 72 nie jest równe 27.

rozkładów liczb, np. 4 * 4=2 * 8
@tojestmultikonto:

Przecież 72 nie jest równe 27


Ale 7 + 2 = 2 + 7. Tu akurat widać, czemu sumy cyfr się zgadzają, każdą liczbę można przedstawić jako a0 + a1 * 10 + a_2 * 10^2 + ... + a_n * 10^n, gdzie a_i to liczby od 0 do 9. W naszej sytuacji utożsamiamy ze sobą liczby, które mają po prostu pozamieniane cyfry (czyli te same, ale ułożone