Wpis z mikrobloga

Czy prestiż uczelni ma duże znaczenie w rekrutacji do pracy? Czy pracodawcy zwracają uwagę bardziej na doświadczenie i ewentualnie sam fakt skończenia jakiegoś tam kierunki? Czy w sytuacji, kiedy kończy się jakieś studia na niezbyt prestiżowej uczelni to jest szansa żeby zdobyć pracę w branży? #pytanie #studbaza #pracbaza
  • 18
@BurnDream: To jeśli będziesz szedł do korpo wystarczy wyższe jako spełniony warunek rekrutacji, reszta zależy od ciebie. Ja na twoim miejscu i tak bym celował w najlepsze uczelnie. Z doświadczenia powiem Ci, że poziom nauki się dużo różni, ale też ludzie, z którymi studiujesz. Więcej sensownych ludzi poznasz np. na UW niż na jakiejś prywatnej uczelni gdzie ludzie są w większości dla papierku. Do tego łatwiej się jest wkręcić na staż/praktyki,
@BurnDream: Ogółem zgadzam się ze stwierdzeniem, że w Polsce nie ma prestiżowej uczelni. W Warszawie czy w Krakowie może być problem, że najpierw rozpatrują absolwentów tamtejszych uczelni, bo im się wydaje, że te uczelnie są jakieś lepsze. Z tego, co słyszałam to niektórzy robią sobie takie czarne listy, że absolwentów z danej uczelni/szkoły nie przyjmują, ale to generalnie chodzi o te prywatne placówki, co płacisz i zdajesz. Na pewno staże sporo
@BurnDream
Warto miec magistra z dobrej uczelni niz z byle jakiej.
Zawsze to +10 punktow do zdobycia lepszej pracy

Ale jak mowili inni-to pomoze znalezc prace,ale bez skilla dlugo nie popracujesz,ewentualnie bedziesz klepal excela za 3000 netto