Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki!
Czy ktoś z Was może kiedyś przyłączał Siłę (400V) do mieszkania, w budynku wielorodzinnym, w którym nie było takiej instalacji?
Zastanawiam się nad zmianą bojlera na podgrzewacz przepływowy, jednak w budynku nie ma przyłącza 400V, a urządzenia na 230V nie nadają się do ogrzewania wody w prysznicu.
W związku z powyższym chciałbym zwiększyć moc przyłączeniową w mieszkaniu (tutaj ceny znam zł/kw), jednak nie dostałem informacji jak wygląda cenowo przyłączenie trójfazy do budynku a następnie modernizacji instalacji elektrycznej z rozdzielni do mieszkania. Czy to jest opłacalna inwestycja? Da się to zamknąć w 6000-7000zł?

Wiem, że każda sytuacja jest inna i pewnie inaczej wyceniana ale chodzi mi przede wszystkim o jakiś punkt odniesienia.
#gliwice #elektryka #remontujzwykopem
  • 7
@themindcrusherHS: cenę przyłącza sprawdź w taryfikatorze dostawcy energii, PGE ma podane ile sobie liczą za taką przyjemność, nie wiem jak inni. Co do kosztu wymiany instalacji się nie wypowiem, ale elektryka szukaj wcześniej i zamawiaj kabel, bo jest problem z dostępnością wszystkiego
@VoltAmper230V: @moll Prace w mieszkaniu są we własnym zakresie (10m przewodu to będzie raczej z zapasem), w budynku trzeba poprowadzić instalację od rozdzielni przy wejściu do klatki, na 1 piętro, na tej samej ścianie.
Problem tu jest taki, że najpierw z sieci energetycznej trzeba poprowadzić instalację do budynku. Najbardziej interesują mnie te koszta. Może udałoby się ze wspólnotą skrzyknąć i zrobić zrzutę na przyłącze do budynku a potem kto będzie chciał
@themindcrusherHS: no to właśnie przyłącze z sieci do budynku z taryfikatora. Jeśli napowietrzne to chyba robiło się samemu i zrzekało kabla na rzecz operatora, kabel wkopywany robią sami, bodaj w zeszłym roku zapłaciliśmy koło 1k za taką przyjemność

Ale wcześniej musisz i tak zawnioskować czy się zgodzą, bo to może wiązać się z ogólnym zwiększeniem mocy podawanej do budynku
elektryka szukaj wcześniej i zamawiaj kabel, bo jest problem z dostępnością wszystkiego


@moll:
wszystko jest dostępne od ręki, przecież to nie jakieś specjalistyczne kable wysokonapięciowe czy inne 4x 90mm2

Problem tu jest taki, że najpierw z sieci energetycznej trzeba poprowadzić instalację do budynku.


@themindcrusherHS:
najpierw dowiedz się czy jest taka możliwość, dopiero później zacznij się martwić
co to znaczy budynek wielorodzinny? pewnie i tak macie 3f doprowadzone do budynku a