Wpis z mikrobloga

@Zjem_Ci_nos miałem tak na nauce jazdy. Kobieta jadąca ze mną w parze miała wyjeżdżone 30h i 3 razy nie zdała egzaminu. Wykupiła dodatkowe godziny u mojego instruktora żeby z kimś innym pojeździć. Pierwsze rondo, instruktor mówi "na rondzie w lewo" to ona w lewo tak jak na zdjęciu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Malowanie skrętu w lewo przed klasycznym rondem (a na takie to wygląda) nie jest moim zdaniem prawidłowe. Podobnie zresztą jak włączanie na takim rondzie kierunkowskazu.

Jadąc po rondzie klasycznym wykonuje się jedynie manewr zmiany kierunku w prawo, ewentualnie manewr zmiany pasa, jeśli wjechało się na wewnętrzny.

Nie jest to usprawiedliwienie dla manewru z tego zdjęcia (bo cały czas widać tam znak C-9), ale we wszystkich takich sytuacjach organizator ruchu powinien
  • Odpowiedz
@SIEDEM_PLUS_DWA: No tak, widząc rondo przed sobą skręcę od razu w lewo, bo strzałka jest nieintuicyjna. Po co komu zdrowy rozsądek? Przecież kierowca nie musi myśleć za kierownicą, od tego są strzałki!
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Kurła jak robiłem prawko to jeździła ze mną taka Ania (lat koło 50), nadeszła jej kolej, jedziemy na rondo, instruktor mówi na rondzie w lewo. A ta pod prąd na rondzie a tam full aut xD. Obsrałem zbroję nieźle, co ona, nigdy nie jeździła z kimś po rondzie czy jaki #!$%@?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Zjem_Ci_nos: cóż, pomijam umiejętności kierowcy, ale takie oznakowanie i ogólnie znakowanie na polskich drogach to jest patologia sama w sobie. Drogi powinny być konstruowane i oznaczane tak żeby największy debil nie miał problemu ze zrozumieniem przesłania, bo nawet największy debil może mieć prawko. A na rondzie się w lewo nie jedzie, więc na #!$%@? tam malować strzałkę w lewo?
  • Odpowiedz
tez bym tak pojechal bo oznakowanie jest nielogiczne


@kinesin1000: ale czytelne i nie da się pojechać tu w lewo - znaki nakazują objechać "wyspę" nawet przy skręcie w lewo i nawet jak nie ma tam znaku rondo.
  • Odpowiedz
@kooolega: A niby dlaczego skoro mamy 2 sprzeczne znaki, znak P-8b który mówi w jakim kierunku mamy jechać w tym wypadku w lewo i znak c-12 czyli rondo (po którym występuje ruch w prawo) i teraz spróbuj pojechać w lewo na rondzie, no nie da się, a znak nakazuje jazdę właśnie w lewo, więc cokolwiek nie zrobisz to złamiesz prawo (i bach 5k mandatu) bo znaki poziomie i pionowe są równorzędne,
  • Odpowiedz
@aarahon: znak P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania" oznacza, że jazda z pasa ruchu, na którym jest umieszczony, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką; więc jak chcesz się zastosować do tego znaku na rondzie skoro na rondzie nie idzie skręcić w lewo?
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos luz, dziś w #jarocin babka szła mi na czołówkę, bo nie widziała zmiany organizacji ruchu, żółtych jak cholera znaków poziomych i myślała, że nadal jest na jednokierunkowej xD czekałam tylko aż wyjdzie z auta i zacznie drzeć japę.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: dodatkowo oznakowanie tego ronda nie jest prawidłowe, jak są dwa pasy powinien być osobny znak pionowy po lewej stronie, bo istnieje scenariusz, że dojeżdżasz do ronda gdzie ten znak jest zasłonięty przez samochód ciężarowy i nie widzisz że jest tam ruch okrężny, zależnie od konstrukcji ronda może można się domyśleć, ale nie powinno tak być. Te znaki krakowskie znacznie lepsze, i to chyba jest oznakowanie właściwe a nie to które
  • Odpowiedz
@kodecss: Polacy to ludzie na pograniczu upośkedzenia umyslowego i upośledzeni umyslowo, a szczególnie to widać kiedy są za kierownicą. Polak jak prowadzi to jedzie jak w amoku by byl i najchetniej z tego samochodu by w ogóle nie wychodził i w ogóle przeciętna komunikacja polaka opiera się na półsłowkach - bo on nie ma czasu na rozmowe - na nic nie ba czasu i cały czas musi mieć konkret - nie
  • Odpowiedz