Wpis z mikrobloga

Cześć,
Dostałem od ojca bojowe zadanie #pdk znalezienia albumu na zwykłe, klasyczne, obiegowe monety 2złotowe.
Zadanie jest z gwiazdką bo nie ma być to taki zwykły klaser z foliowymi przegródkami tylko taki solidny, z "twardymi" kartkami.
Szczęśliwie się składa, że nie mam absolutnie pojęcia o monetach i numizmatyce więc pytanie do szanownych czytających ten wpis:

Czy Taki album
będzie ok na monety 2zł? Wedle internetów moneta ma 21,5mm, a "oczka" w albumie mają 22mm - na logikę to pasuje, ale może ma ktoś ochotę potwierdzić / zaprzeczyć? Czy te 0,5mm zrobi jakąkolwiek różnicę i nie wiem, będzie za luźne i monety będa latać w oczkach?

#numizmatyka #monety #kolekcjonerstwo
Pobierz Lacik - Cześć,
Dostałem od ojca bojowe zadanie #pdk znalezienia albumu na zwykłe, kl...
źródło: comment_1634712513kSvrcbocdHeKZ7wVGeYpS4.jpg
  • 5
Żeby raz włożyć i trzymać, to da radę, ale pan Marciniak Ci wytłumaczy, dlaczego to nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Tldr: lepiej kupic skrzynkę z tackami albo pakować w papierowe kopertki.
Wezymord - Żeby raz włożyć i trzymać, to da radę, ale pan Marciniak Ci wytłumaczy, dl...
@eirmens: Kurcze, ale on też ma "dziurę" 27mm - zastanawiam się jak to ma się do wymiaru dwuzłotówki, która ma 21,5mm? Nie mogę znaleźć w necie kurcze jak to będzie wyglądało po uzupełnieniu - czy nie będzie jakiegoś luzu itd?
https://e-aston.pl/product-pol-36985-Album-na-Monety-2-Zlotowe-Golden-Nordic-Warta.html?query_id=1
Tu znalazłem taki sam jak załączałem, ale również dedykowany na dwuzłotówki i też 27mm. Czy to ma po prostu tak być i jest ok?