Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaynovak87: najprościej to chyba zbindować w programie Autohotkey. Użyj Window Spy żeby sprawdzić jak ten przycisk się nazywa i przypisz do niego:
Send {MediaPrev}
Send {Media
_Next}
@b8uje: nie udało mi się takiej znaleźć póki co

@muse: w którym miejscu powinno się to pojawiać? bo klikając różne klawisze nic nie widzę w tym okienku Window Spy, odpowiadającego za klawisze

na próbę wpisałem do skryptu:
WheelRight::Send {Media_Next}
WheelLeft::Send {Media
Prev}

ale wówczas przy YouTubie podczas kręceniu bocznym scrollem otwiera mi się w lewym górnym rogu to dodatkowe okienko zmniejszenia/zwiększenia głośności (to samo gdy używamy klawiszy funkcyjnych na
@muse: udało mi się coś takiego zrobić za pomocą:
WheelRight:: Send, {Right}
WheelLeft:: Send, {Left}
lub
WheelRight::Right
WheelLeft::Left
sam nie wiem co jest bardziej wydajne

tylko teraz już w excelu tracę możliwość przewijania dolnego paska, da się aby boczna rolka pełniła funkcję lewo/prawo tylko gdy aktywna karta to YouTube w Firefoxie lub włączony jest Firefox?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaynovak87:
Musisz sprawdzić AHK Class danej aplikacji w Window Spy. Dla Chrone powinno wyglądać to tak jak niżej. Niestety na wykopie nie da się używać podkreślników

WheelRight::
If WinActive("ahk(podkreślnik)class Chrome(podkreślnik)WidgetWin(podkreślnik)1")
{
Send, {right}
}
Return

WheelLeft::
If WinActive("ahk(podkreślnik)class Chrome(podkreślnik)WidgetWin(podkreślnik)1")
{
Send, {left}
}
Return
@muse: w Firefoxie działa, ale gdy odpalam Excela to rolka nie powoduje scrollowania dolnego paska (nie przeskakuje również pomiędzy komórkami, jak wcześniej)

WheelRight::

If WinActive("ahkclass MozillaWindowClass")

{

Send, {Right}

}

Return


WheelLeft::

If WinActive("ahkclass MozillaWindowClass")

{

Send, {Left}

}

Return
@muse: Wychodzi na to, że działa. Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy da się tak zrobić dla danej karty (np. tylko dla linku zawierającego 'youtube.com'), bo tak sobie myślę, że jeśli przyszłoby kiedyś korzystać z przeglądarkowej wersji excela to wówczas pokrętłoby nie działało tak jak poza firefoxem

I przy okazji - czym różni się dodawanie "Send, {Left}" zamiast po prostu "Left" oraz co daje przecinek po Send?
@jaynovak87: wtedy musiałbyś zrobić to tak:
na samej górze skryptu musisz zawrzeć parametr

SetTitleMatchMode, 2
Bez tego skrypt będzie szukał tylko pierwszego członu nazwy.
Każdy filmik w karcie ma nazwę YouTube, dlatego to wykorzystamy.

SetTitleMatchMode, 2

#ifwinactive YouTube
~WheelRight::
SendInput, {Right}
Return

~WheelLeft::
SendInput, {left}
Return
#ifwinactive

Przy takich krótkich skryptach to czy użyjesz Send, czy SendInput raczej nie ma znaczenia.
Rzeczywiście jednak warto przywyczaić się do SendInput.

Żeby skrypt ten
@muse: Dokładnie tak jak wkleiłeś działa, tylko faktycznie SetTitleMatchmode, 2 musiałem dać na sam początek skryptu (pozostała część może już być na końcu, a po drodze mam jeszcze kilka skrótów klawiszowych uruchamianych przez Run,)

Z jednej strony zostawiając tak jak poprzednio zyskujemy możliwość przesuwania pokrętłem np. po tekście (gdy zrobimy jakąś literówkę), ale jednocześnie tracimy (bądź gryzie się to) z przesuwaniem poziomym np. paska adresu (gdy jest on dłuższy).

W poprzedniej
@jaynovak87: Możesz też zbindować sobie przycisk, który otworzy Ci okno z YT i przewinie piosenkę automatycznie.
Wtedy musiałbyś użyć:

#ifwinexist YouTube
~WheelRight::
WinActivate ; aktywuje okno znalezione przez ifwinexist, w tym wypadku kartę z YT
SendInput, {Right} ; przewija w prawo
SendInput, !{tab} ; robi alt+tab - wraca do poprzednio otwartego okna
Return
#ifwinexist
@muse: spotkałeś się może ze skryptem, który mimo ustawienia auto-chowania taskbara w Windowsie, powodowałby, że taskbar nie chowa się, gdy aktywny jest pulpit?

próbowałem coś takiego znaleźć, ale finalnie nic nie działa