Wpis z mikrobloga

@Thorgi jeśli tylko Holandia/pracodawca nie ma jakichś dziwnych umocowań prawnych, że nie można płacić pensji za granicę to nie powinno być problemów ponieważ i Holandia i Litwa(a takie konto ma revolut) jak i Polska są w SEPA czyli przelewy w euro do tych krajów muszą być traktowane jak krajowe.

Natomiast ja uważam za głupotę zarabiać w euro i nie mieć konta w euro. Załóż sobie jakieś za darmo, zawsze będziesz mógł podejść
@Thorgi: powinien wystarczyć (mimo wszystko ja zakładałem u nich ING by wypłata była szybciej, brat sobie nową kartę zamawiał z pl) ale tak czy inaczej sam Revolut jest ok.( ͡~ ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Thorgi: polecam Bunq. Holendrzy korzystają z systemu płatności IDEAL, coś jak nasze dotpay i dzięki temu kontu będziesz mógł ekspresowo zapłacić za jakieś zamówienia. I pamiętaj, że karta najlepiej Maestro bo mastercardem i visą nie wszędzie zapłacisz
Revolut też wprowadził obsługę IDEAL


@mile5: o kurde, faktycznie ;O niech jeszcze wprowadzą w Polsce Blika i będę szczęśliwy (jeżeli np. będzie można bezpośrednio płacić z appki zarejestrowanej na Holandię:P)
@Thorgi: zależy na jaki czas chcesz jechać. Jak na krótko to Revolut, jak dłuższy czas, to raczej w Holenderskim ING. Jak będziesz zakładał Revolut to pamiętaj, aby zamówić kartę Maestro, bo inne karty są słabo obsługiwane w Holandii (znaczy praktycznie tylko stacje benzynowe i bankomaty oraz czasem niektóre sklepy, np. Action)
@Thorgi: również polecam „bunq”
mam z IBANem holenderskim, można już nawet z francuskim i hiszpańskim.

Odbierałem wypłaty od holenderskiego pracodawcy, później tez od niemieckiego. Często miałem szybciej niż znajomi, którzy mieli walutowe w mBanku czy PKO