Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem z oknem w swoim pokoju (blok). Niestety pokój jest bardzo wąski i prostokątny, przez co jestem zmuszony spać pod oknem (plastikowe), łóżko jest prostopadle do okna. Od miesięcy mam problem ze snem, bo czuję jak mi wieje po uszach i głowie. Teoretycznie głowę mam blisko kaloryfera, ale czuję jakby lekkie podmuchy powietrza.

Dzisiaj z racji, że w kraju mamy duże wiatry, to właśnie problem uwydatnił bo do teraz nie udało mi się zasnąć, nie cierpię jak mi coś wieje na głowę przy zasypaniu :/

Jak przyłożę palce do krawędzi okna to czuć wszędzie, że okno nie jest szczelne. Nie tylko przy zawiasach i klamce.

Dodam od siebie, że wymieniałem uszczelki na nowe - takie jak były fabrycznie wsadzone w szczeliny okna i był nawet majster, który miał mi coś zrobić z tym oknem pod kątem regulacji. Również ja po jakimś czasie próbowałem sam coś pomajstrować, ale problem nadal jest.

Czy jest możliwe żeby okno było "przekrzywione" z powodu wielu lat eksploatacji? Bo już nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić i zobaczyć czy faktycznie wieje od okna? Może jestem przewrażliwiony, ale szczerze wątpię... Jeszcze trochę i zwariuję, bo prawie codziennie mam problem z zaśnięciem z tego powodu :( Jeśli napisałem bełkot to z góry przepraszam, ale ciężko mi się myśli w trakcie pisania tego wpisu.

#majsterkowanie #zima #cieplo #ogrzewanie #diy #remontujzwykopem #okno #mieszkanie
Piospi - Hej, mam problem z oknem w swoim pokoju (blok). Niestety pokój jest bardzo w...

źródło: comment_1634876359LJm1pz64lALHyQeG7ERL3M.jpg

Pobierz
  • 87
@Piospi: oczywiście, że okna z czasem się wypaczają i tracą szczelność na obwodzie

Inna sprawa jest taka, że jak uszczelnisz je zbyt mocno możesz pogorszyć wentylację pomieszczenia, ciężko się będzie spać, a w pokoju będzie zbierać się nadmiarowa wilgoć.

Niestety ale wentylacja grawitacyjną (czyli taka która nawiewa świeże powietrze szczelinami w oknie) jest bardzo uciążliwa zimą i powoduje poczucie dyskomfortu.