Wpis z mikrobloga

@Anesa: ale Cię boli że kupiłem mieszkanie w wieku 19 lat idź do pracy zarób i kup, w czym problem?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Adom007: był taki śmeszny bait kiedyś na wikopie, co typ pisał, że działka się zawsze jakaś znajdzie, a dom można własnymi siłami za 70k postawić. poczytałbym ()
  • Odpowiedz
@Anesa: Szczerze powiedziawszy, średnio chce mi się wierzyć w to, że prawie co druga osoba w tym zakresie wiekowym mieszka z rodzicami. Może chodzi o zamelodwanie?
  • Odpowiedz
Szczerze powiedziawszy, średnio chce mi się wierzyć w to, że prawie co druga osoba w tym zakresie wiekowym mieszka z rodzicami. Może chodzi o zamelodwanie?


@LM2525: Moze podam dowod anegdotyczny. Fala znajomych po związkach/ nieposiadająca drugiej połówki masowo wraca na chatę do starych. Czy jest to kwestia nieopłacalnosci w wynajmie solo czy rzeczywistych braków pieniędzy chgw ale widzę tą zależnosc w stolicy. Ludzie wiek 28-33.
  • Odpowiedz
@vauecki: hmm ciekawe, o nieopłacalności życia solo coś wiem, ale z moich znajomych w tym przedziale wiekowym, znam tylko 2, które mieszkają z rodzicami. Jeden w sumie wrócił po studiach, drugi nigdy się nie wyprowadził. Stąd anegdotycznie mi to nie pasuje. Ale to też może zależeć od części Polski, zakładam, że im dalej na wschód tym ten odsetek jest wyższy(?). Północny zachód here
  • Odpowiedz
@LM2525: wiesz no u nas w wawie kawalerka schodzi w moment z ogłoszeń więc trzeba liczyc ceny rzędu 1500-1800+ opłaty a hordy korposzczurów robią za ledow 3k na łapę. Tak juz mocno uśredniając. Więc bez drugiej połówki zostaje pokoj z obcymi osobami, więc przy wyborze płącenia za pokoj obcej osobie a płacenia mniej rodzicom wybieraja chyba tą ekonomiczniejszą opcję
  • Odpowiedz
Szczerze powiedziawszy, średnio chce mi się wierzyć w to, że prawie co druga osoba w tym zakresie wiekowym mieszka z rodzicami. Może chodzi o zamelodwanie?


@LM2525: no zpewne tak bo jakby inaczej to policzyli? teraz beda dane z tego spisu powszechnego to moga to jakos uszczegolnic
  • Odpowiedz
@Klepajro: Niby jakiej bańki? Wiem że są ludzie co mieszkają z rodzicami i nie uważam że to coś złego. Mam jednak wątpliwości, że jest to aż taki odsetek. Jeśli byłoby to brane po zameldowaniu to miałoby sens, bo wielu ludzi mimo że nie mieszka z rozdzicami, to nadal jest zameldowana w domu rodzinnym.
  • Odpowiedz
nie na wykopie, tutaj ludzie kupują w wieku 19 lat własne mieszkanie za gotówkę


@Anesa: nie kupują, bo siedzą w piwnicy u mamy odkładając gotówkę i czekają aż bańka na nieruchomościach pęknie. Wtedy dopiero kupią bez kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie to nie będą mieli wyjścia, bo w wieku 45 lat już mogą hipoteki na 30 lat nie dostać.
  • Odpowiedz
był taki śmeszny bait kiedyś na wikopie,


@RudyMusisz:
Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 50k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl.
Turambar022 - > był taki śmeszny bait kiedyś na wikopie,

@RudyMusisz: 
Dom w stan...

źródło: comment_1634898492sAy7bfA35HYlGBCNIqaNaA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz