Wpis z mikrobloga

Kupiłem słuchawki Savio TWS-05. W kilku prostych punktach wymienię co z nimi jest tak, a co jest nie tak i czy polecam. Zacznę od plusów, minusy będą ciekawsze.

Plusy:
- Lekkie
- Wygodne
- Długo trzyma bateria
- Bardzo wygodne pianki (ale to do każdych słuchawek można sobie dokupić)

Minusy:
- Łupią basem i to konkretnie w taki sposób, że nie da się słuchać muzyki (załączam zdjęcie jak musiałem ustawić equalizer, aby były znośne i w takim ustawieniu uważam, że grają okej, niemniej jednak niesmak zostaje)
- Nie ma oznaczenia na słuchawkach L i R (no bo po co....)
- Miały mówić left chanel/right chanel po włączeniu, nic takiego nie ma miejsca
- Pudełeczko ma mega tandetne zamknięcie, które rysuje się od patrzenia.
- Przycisk.... klilk jest za twardy, przycisk powinien się lekko wciskać, a nie tak, że wpycha słuchawkę w ucho.

Czy polecam, raczej nie, kupiłem je za 68 zł, miałem poprzednio jakiś podstawowy model Xiaomi i grały dużo lepiej, ale były mega niewygodne. Także.... no za 68 zł znośne, ale spodziewałem się więcej plusów... Drugi raz bym nie kupił.

@SAVIO_multimedia #sluchawki #muzyka #elektronika #sluchawkibezprzewodowe #audio a krzyczcie sobie na mnie ale zawołam #audiofile #savio
MiszczJoda - Kupiłem słuchawki Savio TWS-05. W kilku prostych punktach wymienię co z ...

źródło: comment_1634895795BhXkAvxZd3Eg5CQ5yfmbuo.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
Czy polecam, raczej nie, kupiłem je za 68 zł, miałem poprzednio jakiś podstawowy model Xiaomi i grały dużo lepiej, ale były mega niewygodne. Także.... no za 68 zł znośne, ale spodziewałem się więcej plusów... Drugi raz bym nie kupił.


@Miszcz_Joda: to jeszcze weź poprawkę że same Xiaomi są bardzo mocno przeciętne jak chodzi o jakość dźwięku w budżecie ( )

Prywatnie mam KZ S1, KZ S2
  • Odpowiedz
@PanKracy582: tak, wszystko jak najbardziej okej, nie wiem czy przeczytałeś co napisałem 4kHz dwukrotnie a 14kHz podbite gdyż tak łupały basem, że musiało to być podbite
@Atreyu: ja nawet w xioami niewiele ruszalem equalizer ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Miszcz_Joda: Przeciez ta firma od razu smierdzi scamem, jak Manta albo Solgaz. Zapytalem kiedys tutaj w czym niby lepsze maja byc te ich "technologie" i #!$%@? sie dowiedzialem. Mialem Xiaomi douszne i nauszne no i graja: srednio jak na cene. A skoro mowisz ze te sa jeszcze gorsze to juz w ogole.
  • Odpowiedz
A skoro mowisz ze te sa jeszcze gorsze to juz w ogole.


@Niedobry: w moim odczuci tak, cos co tak lupie basem bez zastosowania equalizera jak dla mnie jest slabe. W Xiaomi equlizer sobie lekko zmienialem, a nie tak jak tu :D
  • Odpowiedz
nie wiem czy przeczytałeś co napisałem 4kHz dwukrotnie a 14kHz podbite gdyż tak łupały basem, że musiało to być podbite


@Miszcz_Joda:
oczywiście, dlatego się do tego odniosłem
do tego niskie tony masz obniżone dwukrotnie to jest jakaś masakra

  • Odpowiedz
@PanKracy582: o człowieku.... widzę wykopowy specjalista się znalazł, tak dobrze mam coś ze słuchem Panie doktorze. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, w innych słuchawkach nawet nie ruszam equalizera, a słuchawek troszke mam. W tych musialem tak ustawic equlizer, bo niesamowicie lupaly basem, wiec jeden tony usialem mocno obinzyc, a drugie mocno podwyzszyc, zeby dalo sie sluchac inaczej dzwiek brzmial jak w tubie. Uwaga co wazne, prosze przeczytaj to ze zrozumieniem W
  • Odpowiedz
widzę wykopowy specjalista się znalazł, tak dobrze mam coś ze słuchem Panie doktorze.


@Miszcz_Joda:
lol, typie, ogarnij się
pytam po prostu, zasugerowałem sprawdzenie
co do reszty- opanuj się łbie, okej?
dzięki
  • Odpowiedz
tak, bo niesamowicie masz rozstrzeloną słyszalność wysokich i niskich tonów


@PanKracy582: to kwestia gustu, też tak ustawiam tylko delikatnie od basu na 2 lub 3 na podziałce, po prostu lubię jak mi cyka a nie łupie basem jak słucham audiobuka gdy Krysia Czubówna czyta
  • Odpowiedz
@Niedobry:
ot, byłem szczerze zdziwiony takim niesamowitym EQ i zasugerowałem czy aby wszystko dobrze
chociażby choroba Meniere ¯\_(ツ)_/¯

@mit-nick:
tak, to też wyjaśniłem
obniżenie dwukrotnie niższych nie jest niczym dziwnym, ale w połączeniu z kilkukrotnym podbijaniem wyższych jest już dziwne
  • Odpowiedz