Wpis z mikrobloga

@KOXsu podkręć jeszcze bardziej cepa.
Masz stałe 4.8G na wszystkich rdzeniach?

Na pewno działa ci Ram na 3600 z cl15? Pokaż wszystkie Timingi.
@KOXsu: włącz DLSS na ultra wydajność to będziesz miał 200 fps, a spadki mogą się zdarzać gdy masz wszystkie ustawienia na ultra a grasz na 16GB RAMU i czasami coś sobie musi dioczytać z dysku, a dysk jakikolwiek by nie był to zawsze będzie wolniejszy od ramu.
@KOXsu: ta gra zjada 16gb ramu na śniadanie przy słabszych konfiguracjach, a im mocniejsza tym więcej chce.
Sprawdź czy masz XMP ustawione poprawnie w bios. Może pamięci nie chodzą na 3600?
Sprawdź w jakie sloty masz wsadzony ram. Zależy jaka płyta ale większość wymaga obsadzenia w odpowiednim slocie np. 1 i 3 albo 2 i 4 bo inaczej nie masz dual chanel i wtedy takie spadki fps to norma.

Procesor 8700k
@wonsztibijski: asrock z370 extreme 4, procek trzyma sztywno 4.8ghz
Pamiec g skill na b die 3600mhz 15 15 15 35
Temperatura v ram 76 stopni przy tescie linx
Profesor jak pisalem wyżej, w trakcie gry obciazenie 50 max 55%
Na filmiku nie widać różnic miedzy 16 a 32gb
Czy ktos ma stabilne 150fps+ w 1440p?
KOXsu - @wonsztibijski: asrock z370 extreme 4, procek trzyma sztywno 4.8ghz 
Pamiec ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KOXsu:

Na filmiku nie widać różnic miedzy 16 a 32gb


Oczywiście, że nie widać, ale tutaj na tagu mają fetysz zasilaczy z mocą której nie wykorzystasz i RAM z ilością pamięci, która jest Ci całkowicie zbędna.

Czy ktos ma stabilne 150fps+ w 1440p?


Stabilne? Na 3090 w Verdansku spada czasem do 125 klatek przy 2k. Rebirth island jest lepiej zoptymalizowane. Włącz rivę na jeden meczyk i powiedz jakieś masz średnie FPS,
@wonsztibijski: gdy wylacze dlss uzycie karty mam 99% 1440p i skalowaniu 200% 90fps.
@Ralphs: wiec wszystko sie zgadza. Czyli tak jak myslalem. Gra bije rekordy, od 2 lat na rynku a optymalizacja do dupy.
1% flp low mi nie dziala, nie wiem czemu, mam zaznaczone osd w afterburner
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KOXsu: Co do 1/0.1%fps low to nie mam pojęcia. Mogę Ci co najwyżej zamieścić zdjęcie jak ja mam to ustawione w afterburner.
Co do ustawień, to jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby ktoś bawił się skalowaniem. Natywne skanowanie i ewentualnie anty-aliasing smaa t2x/filmic, żeby wygładzić krawędzie lub włączony DLSS na jakość(jako ostateczność przy deficycie FPS). Każde inne ustawienie moim zdaniem niema sensu.
Ralphs - @KOXsu: Co do 1/0.1%fps low to nie mam pojęcia. Mogę Ci co najwyżej zamieści...

źródło: comment_1634997846EJP4gMPHMsT676HtFikRVk.jpg

Pobierz
@highsky: przy skalowaniu 200 czyli do 5k co daje 4 piksele na jeden w 1440p i na podstawie sredniej z tego jednego piksela powstaje 1 piksel w 1440p. Jest to lepsza technika od smaa ktory rozmywa obraz
@Ralphs: dlss na jakość - jedyne sensowne ustawienie przy 2k, niemniej gołym okiem widać, że gra już tak dobrze nie wygląda. Do tego istnieje masa teorii jakoby dlss dodawał opóźnienie bądź zaburzał pozycję crosshair podczas rozgrywki(podobno zostało to już naprawione). Niemniej wśród graczy competitive absolutnie nikt tego nie używa, a oni chyba jakieś tam pojęcie mają
.
Ralphs - @Ralphs: dlss na jakość - jedyne sensowne ustawienie przy 2k, niemniej gołym...

źródło: comment_1635044158iRC48KfNRpdFrFCvOWiaKo.jpg

Pobierz