Wpis z mikrobloga

@Atreyu: Po prostu ja jestem pod wrazeniem, jak ktos mogl wymyslic skazanego albo breaking bad lub dom z papieru xD jak czlowiek moze w glowie ulozyc taka historie, kazda scene, kazda wypowiedz, kazdy dialog jak on to wymyslil i zapamietal nie wierze w to xD jak takie seriale sie robi
@dominacja_genetyczna: squid game jest o wiele bardziej głęboki i zaawansowany w swojej historii oraz symbolice niż skazany na śmierć czy tym bardziej dom z papieru, do breaking bad nie ma co porównywać bo to wielosezonowe arcydzieło. Pierwszy sezon domu z papieru i skazanego na śmierć to świetne kino akcji ale późniejsze to tylko odcinanie kuponów i skok na hajs, a historie były dosyć normalne, zwyczajne.
@ActiveekHere: Ta sieczka z potworną grą aktorską i antypatycznym głównym bohaterem się robi w ogóle jakaś głębsza później? Pytam serio, obejrzałam godzinę i na razie mnie odrzuciło od tego serialu. Wygląda jak zbiór typowych cliche, biedny pokrzywdzony durny bohater, który wylądował w czymś a'la battle royale, po drodze pewnie jeszcze się w nim zakocha tajemnicza i piękna 20-latka, bo to takie realistyczne. Czy jednak się mylę i warto oglądać dalej?
@dominacja_genetyczna: to całkiem inne seriale
SQUID Game jest bardziej filozoficzną dramą.
Serial zajebisty, pod warunkiem, że nie traktuje się go jak kryminał, gdzie musi być dojście do prawdy. W tej produkcji chodzi o ludzkie wybory, o decyzje i samą grę bohaterów. A nie o to jak to się kończy, kto kim kieruje.

Ja odbieram to jako lekcje o nas samych, o tym co możemy poświęcić i w imię czego. Takich smaczków