Wpis z mikrobloga

#squidgame jest dziełem prowokującym i głupim. Główna grupa odbiorców to najprawdopodobniej osoby w wieku 8-21 lat lub coś w tym stylu, czyli grupy wiekowe z ogromną obecnością w Internecie, zwłaszcza ci młodsi. Problem w tym, jak z resztą z każdym nowy show celującym w tą młodszą grupe wiekową i będącym na platformie jak Netflix, że większość z tych nahypowanych dzieciakow określa te twory jako "arcydzieło" lub "naprawdę dobre". Squid Game to stek bzdur, odgrzewana koncepcja zerżnieta z lepiej wykonanych filmow (np. Piła, i wiele innych filmów typu "graj w grę lub giń"). Więc w Squid Game grasz w grę dla dzieci i ktokolwiek przegrywa ten umiera? Stare, znałem. Obejrzałem kilka pierwszych odcinków i byłem coraz bardziej sfrustrowany. Nie twierdzę, że ten serial nie może się podobać, tylko że jest bzdurny i mało ambitny.

Problem w tym co sie dzieje z takimi "dziełami' z niskim poziomem humoru, brakiem ambucji, tanią prowokacją, udawanym głębokim przekazem... To będzie przyciągać o wiele więcej ludzi niż na to zasługuje, ponieważ jest tak łatwe do zrozumienia i naśladowania. Zestawieenie tego z prawdziwymi arcydziełami narracyjnymi pokazuje, dlaczego te seriale odwołują się do tak łatwych do zrozumienia tematów. Jedynym ratunkiem jest to, że celowo wprowadzają niskich lotów tajemniczość do serialu poprzez zatajanie ważnych informacji fabularnych, co daje syntetyczne poczucie drugiego dna, jednak mimo tego nadal jest to straszne gówno, a scenarzyści prawdopodobnie sami nawet nie wiedzieli, dokąd zmierza ten serial.

#netflix #film #filmnawieczor #seriale
Tranzystor_IGBT - #squidgame jest dziełem prowokującym i głupim. Główna grupa odbiorc...

źródło: comment_16349724088Ed14zP2lcj8t5qhbnGaVt.jpg

Pobierz
  • 86
@Tranzystor_IGBT a mi się akurat podobał (lvl 31 here) to prawda że serial jest prostolinijny. Podobało mi się nie tylko to, że grają w gierki bo większość odbiorców nie starała się ogarnąć wątków pobocznych, których było kilka, tylko czekała na gierkę, jej przebieg, śmierć i tak w kółko. Oglądając serial zastanawiałem się też nad wspomnianymi wątkami pobocznymi. Nie będę spojlerowal ale losy bohaterów mnie interesowały.
  • 417
@Tranzystor_IGBT uwielbiam takie eysrywy jak twój. Szczególnie te fragmenty że coś jest "głupie".
I ten argument z "odgrzewaną koncepcją". Otóż uświadom sobie, że niemal każdy film i serial to jest odgrzewana koncepcja. Powiem więcej, jest tak nie tylko z filmami i serialami, jest też tak z grami, z technologią, muzyką itp.
No i pamiętaj też, że młodsi od ciebie ludzie najprawdopodobniej nie oglądali nigdy Piły, The Cube i innych tego pokroju starszych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Tranzystor_IGBT: Mainstreamowy hit to wcale nie to samo co jakieś kinematograficzne arcydzieło. Takie popularne hity rozbijające bank przecież nie są dziełami ryzykownymi czy jakimiś wybitnie ambitnymi. To ma być coś zaplanowanego i nakręconego w bezpieczny sposób, przedstawionego w klarowny i jasny sposób, bez jakichś nowych rozwiązań artystycznych czy fabularnych. Najlepiej jeśli takie dzieło bazuje na już znanych i sprawdzonych schematach, czyli w tym wypadku głównie Battle Royale, Piła, Cube czy gra
No i pamiętaj też, że młodsi od ciebie ludzie najprawdopodobniej nie oglądali nigdy Piły, The Cube i innych tego pokroju starszych produkcji. Żyją w czasach w których ilość produkcji filmowych jest tak ogromna, że przeważająca większość ludzi ogląda tylko nowości.


@Bleck: Aż zajeżdża mi filmem "Soylent Green" w ktorym ludzie przyzwyczajeni do jedzenia "pożywki dla mas" nie znaja smaku steka.

Mainstreamowy hit to wcale nie to samo co jakieś kinematograficzne arcydzieło
TranzystorIGBT - > No i pamiętaj też, że młodsi od ciebie ludzie najprawdopodobniej n...
rozumiem że może sie podobac


@Tranzystor_IGBT: No oczywiście, że może, ale nie takim wyjątkowym płatkom śniegu jak ty. Serial głupi, a więc może podobać się tylko głupkom. Ale popatrz też na dobre strony. Dzięki niemu może zbudować odpowiednią referencję społeczną, która pozwoli ci się dowartościować i napompować ego. Always look on the bright side of life.