Wpis z mikrobloga

Mam dom z lat 80. Tak jak wtedy sie budowało Pustak przerwa powietrzna 3-5 cm i cegła. Mam pytanie czy docieplenie takiego domu styropianem np. 15 cm + wymana wszystkoch starych okien na nowe 2 czy 3 szybowe + docieplenie stropu ktory nie jest docipelony, czy te zabiegi dadzą dużo w łatwiejszym utrzymaniu tego domu czy nie warto tego robic i sprzedaz w #!$%@??
#budownictwo #budowlanka
  • 22
@Solitary_Man: dla mnie stary, bo technologie tak poszły do przodu, ze szok. Mam porównanie z domem mojego kumpla, ktory pobudował się w 98 roku. On ma tak, ze pustak, potem styropian chyba 8 cm i cegła pełna dodatkowo na zewnatrz ma 6 cm styropianu, okna drewniane w dobrym stanie, strop docieplony chyab 35 cm wata szklaną i jak napali to odrazu w chacie jest cieplo i to sie utrzymuje cały dzień
@LimuzynaMarzen: ja w tym dokładnie taki dom ocieplałem, teraz jak narazie dogrzewam klimatyzacją (3kW) i spokojnie daje radę, ale dopiero po zimie mogę napisać o ile taniej wychodzi ogrzewanie niż przed ociepleniem
@LimuzynaMarzen właśnie ta przerwa robiła za izolacje. Wystarczy jak dasz 10cm styro i może to być grafit. Wymiana owszem tylko pamiętaj o Ciepłym, szczelnym jak zwał tak zwał montażu okien.
Jak chcesz docieplić strop?

Jeśli potrzebujesz więcej info to pisz na priv. Trochę elewacji w życiu zrobiłem ;)
@Major_Kogz: Mysalem aby dac na sciany 15 cm styropianu, okna jakies nowe wszystkie wymienic i strop dociepić wełna 35 cm.

Dom skłąda sie z piwnicy nad ziemia, potem parter i pietro. Pitero wogole nie zamieszkale i nie ogrzewane. Ma to sens?
@LimuzynaMarzen 10 styknie jak masz przegrodę między pustakami. Tam pewnie jest wymurowane 24 i 12. okna tak jak napisałem wyżej z ciepłym montażem ( pogoogluj ).

Pamiętaj izolacja nie ważne jaka czy to hydro czy inna ma sens tylko wtedy kiedy jest ciągła.
Podejrzewam, że fundament nie jest ocieplony skoro budynek z lat 80, ale trudno to ciężką sprawa odkopywać fundamenty itd. Ocieplaj cały budynek.
@Major_Kogz: juz nawet nie chodzi o zwrot inwestycji tylko o komfort uzytkowania takiego domu. Moj kolega ma dom ktory jest z 98 roku wg technologii pustak, potem styropian chyba 8 cm i cegła pełna dodatkowo na zewnatrz ma 6 cm styropianu, okna drewniane w dobrym stanie, strop docieplony chyab 35 cm wata szklaną i jak napali to odrazu w chacie jest cieplo i to sie utrzymuje cały dzień .

U mnie
@LimuzynaMarzen jeśli chcesz mieć tak jak kolega to wybuduj tak jak on ma ;)
Z tego styropianu między pustakiem a cegłą to do dziś mało zostało. Prawdopodobnie.

To tak nie działa jak piszesz. Trzeba by to zobaczyć na żywo i ocenić.

Powiem Ci tak. Na bank ciepło będzie trzymane dłużej.
Sprawdź jak wygląda dach bo tamtędy ucieka masa ciepła. Wiesz to ogólnie ciężko tak przez neta ocenić i powiedzieć będzie tak i
@Major_Kogz: no wlasnie dach mam wogole nie ocieplony.

Dom ma 3 kondygnacje
1. Piwnica nad ziemią ogrzewana
2. Parter ogrzewany
3. Pietro nie wykonczone i nie ogrzewane
4. nad tym wszystkim strych, nie myl ze stropodachem normlanie mozna by tam zrobic pokoje jest tak wysoko. i tam nic nie jest ocieplone.

Pytanie czy jest sens ocieplac ten strych jesli na pietrze nie mieszkam i nie ogrzewam