Wpis z mikrobloga

@marcel009_: nie warto, jest mnóstwo oraclowców, którzy przekwalifikowują się na devopsów. a Oracle zrobiło zwoją chmurę, żeby dymać klientów, którzy korzystają z innych (model licencjonowania jest/był na szkodę innych cloudów)
  • Odpowiedz
na pewno warto trzymać się z daleka od raka jakim jest Oracle


@Koliat: popularna opinia, ale właściwie zawsze ją widzę bez uzasadnienia. Dotyczy tylko softu czy sprzętu też? Używałeś może oraclowych macierzy (zfs) ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wonsz_smieszek: U mnie opinia podyktowana jest głównie bandyckim i rozbójniczym licencjonowaniem. Technologicznie może kiedyś byli lepsi, teraz to wszystko już jest u konkurencji
  • Odpowiedz
@Koliat: przy sprzęcie jest tak, że wsparcie techniczne drogie, ale bez niego nie zrobisz absolutnie nic. Za to jak kupisz - wszystko w cenie. Więc po prostu trzeba wliczyć ten support w koszty, bo w praktyce nie można go nie kupić.
  • Odpowiedz
@Djelon: Co Ty mu za durnoty gadasz? :D Koleś pyta czy warto walnąć egzamin z ich chmury a Ty mówisz że nie warto bo bazy danych oracle są #!$%@? (?) a ogóle to oracle robi teraz chmurę... :D
No kurna, o to pytał ;d

@marcel009_: eh :)
  • Odpowiedz
@annotate: jakbyś był w temacie to cloud oracla służy tylko do wyciągania kasy od użytkowników ich bazy, nic więcej. Nikt normalny tego nie użyje.

Każdy kto zna monopolistyczne zapędy tej firmy oraz jak ona próbuje #!$%@?ć ludzi na licencjach (np według nich musisz zalicencjonowac cały klaster VMware jak Oracle jest tylko na jednym nodzie) będzie trzymał się od nich z daleka. Nawet SAP wie że klienci mają dość Oracle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Djelon: jeśli chodzi o bazy to się zgadza. Ale cloud jest całkiem fajny i jeśli chcesz coś większego pośtawić (nie potrzebujesz mikromaszyn) to nawet nie taki drogi.
  • Odpowiedz
@marcel009_: w pl chmura oracla słabo się "sprzedaje", ale gdzieniegdzie ją znajdziesz. Więc jakieś tam promile wartości dodanej są. Ja robiłem rok temu ten cert, bo też dali gratis, ale teraz już by mi było szkoda czasu:)
  • Odpowiedz
@Djelon: strasznie się triggerujesz:)

jakbyś był w temacie to cloud oracla służy tylko do wyciągania kasy

Jak każda chmura, od adobe po aws. Oracle pali pieniędzmi w piecu, żeby nadrobić fakt, że za późno weszli w chmurę no i za bardzo nie ma co zaoferować klientom. Stare sztuczki, że u nas taniej za licencje nie działają. Jak ktoś ma licencje oracle i jest już w jakimś AWSie, to po co miałby
  • Odpowiedz