Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy jest jakaś możliwość, jakieś specjalne systemy żeby zbudować szafę na wymiar bezkorpusową do przedpokoju gdzie
Podłoga jest z równomiernym spadkiem, nie ma poziomu
Sufit podwieszany nie jest przystosowany do tego żeby do niego montować szynę drzwi przesuwnych.

Albo żeby jakoś ograniczyć korpus?

Oczywiście ze względów ekonomicznych tak kombinuje.

No bo mógłbym po prostu zrobić sobie normalnie obudowana dookoła z płyt.

#szafy #stolarstwo #meblenawymiar #meble
  • 9
@jestem_legenda jedynie z zasłonką na drążku rozporowym. Nie ma systemów drzwi których nie.montujesz do sufitu i jeszcze dadzą radę na nierównym.
Chyba, że zamontujesz poprzeczki z kantówek we wnęce i do nich dokręcisz system.
@jestem_legenda: Materiał na korpus jest relatywnie tani. Najdrożej wychodzą skrzydła przesuwne i usługa/robocizna, że nic Cię nie obchodzi tylko panowie przyjeżdżają i masz gotowe i ma być dobrze.

Do sufitu podwieszanego jak najbardziej można wieszać szynę.

Gdy ongiś miałem zapytanie od klienta, że chce półki mocowane bezpośrednio do ściany, a nie do boku z płyty - zdziwił się wielce że powiedziałem mu drożej niż gdyby była płyta na boku. (#!$%@? co
@jestem_legenda: no tak do płyt dokładnie.
Cały ciężar tych drzwi i tak nie idzie na sufit a opiera się o podłogę a sufit bardziej wskazuje tor dla drzwi - mniej więcej tak wyjaśnił mi to z 2 lata temu ekspert z kommandora bo też się nad tym głosiłem ……. szafa od 2 lat jest i nic się nie dzieje złego. Podłoga nie jest równa i żeby drzwi się trzymaly zamknięte dołożył
@jestem_legenda: nie mam teraz jak zmierzyć, mam tylko fotkę w telefonie ale chyba 60 albo 70 cm byl front x2. Wysokość standard blokowy 147 z tego co pamietam.

Moduł - mogę zrobić potem lepsze zdjęcie no bo tu mało co widać - u góry doczepiona jest w rogach taka nakładka która łapie drzwi po przesunięciu i powoduje ze nie uciekają (szafa się sama nie otwiera)
Pobierz Singularity00 - @jestem_legenda: nie mam teraz jak zmierzyć, mam tylko fotkę w telefo...
źródło: comment_1635336084QnuU6C9cAi2Vgbfia4CPFr.jpg