Wpis z mikrobloga

@DanteMorius: Tak, mam znajomych na oddziałach covidowych. Trafiają na nie głównie ludzie starsi lub chorzy na inne choroby, szczepienia nic tutaj nie zmieniły. Chodzi ci o to, że na odziały trafiają ludzie niezaszczepieni? No jeżeli ktoś jest w grupie wysokiego ryzyka i się nie szczepi to sam jest sobie winien. Byłem dzisiaj u lekarza, na siłę starano się przyklepać mi covid (pomimo szczątkowej zbieżności objawów), zamiast leczyć chorobę na którą na
@czeskiNetoperek: Yyy? Co w tym nielogicznego. Szczepionka na nosówkę działa, na odrę, ospę czy różyczkę też działa. Szczpionka na Covida nie działa, a raczej działa tak jak szczepionki na grypę, trochę tak ale bardziej trochę nie. Nie zadziałała w Izraelu, nie zadziałała w UK, chyba nie trzeba być ajnsztajnem, żeby nie wpaść na to, że w Polsce cud się nie zdarzy i zadziała.

O tym, że nie da się zrobić skutecznej
@DanteMorius: O ile statystyki ze szpitali są wiargodne, bo dotyczą osób które przetestowano i fakt bycia zaszczepionym (lub nie) jest znany, to ogóle statystyki liczby zarażonych z podziałem na szczepiony/niesczepiony to zmanipulowana bujda. Gdy pójdziesz do lekarza z objawami grypy/anginy/covid/przeziębienia to o tym czy zostaniesz skierowany na test lekarz decyduje na podstawie prostego kryterium, a mianowicie "czy jest pan/pani sczepiona przeciwko covid19?". Doświadczyłem tego na własnej skórze, potwierdzają to relacje znajomych
@pp53: nie no, wiara, że ilości zakażonych są statystycznie wiarygodne to byłby denializm. Oceny i procedury są bardzo tendencyjne. Wiarygodność samych testów też można podważać. Nie mniej mamy relacje, że osoby nieszczepione trafiają teraz do szpitali, a szczepionych jakoś nie widać. Czy to osoby z grupy ryzyka czy nie - nie wiem, będę musiał dopytać. ¯\_(ツ)_/¯
Nie zadziałała w Izraelu, nie zadziałała w UK, chyba nie trzeba być ajnsztajnem, żeby nie wpaść na to, że w Polsce cud się nie zdarzy i zadziała.


@panropuch: od dłuższego czasu utrzymuje się u nas około 50% zaszczepionych a w szpitalach zdecydowana większość ciężkich przypadków to osoby niezaszczepione.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/polska/news-ilu-niezaszczepionych-trafia-do-szpitali-najnowsze-dane,nId,5485904#crp_state=1
https://300gospodarka.pl/300klimat/przyjecie-szczepionki-zmniejsza-ryzyko-hospitalizacji-82-krotnie-a-smierci-94-krotnie-mamy-pandemie-niezaszczepionych

ciekawe dlaczego.
@czeskiNetoperek Porównywanie ludzi do psów. Ta logika to za zaszczepionych ludzi powinien odpowiadać ich właściciel? A może jeśli psy srają na trawnikach to czemu ludzie nie? Podobno w kucki jest zdrowej niż na kibelku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czeskiNetoperek: no dobra, to teraz moje pytanie: jeśli w trakcie bodajże 2 fali przeszłam covid łagodnie (brak węchu i smaku i NIC WIĘCEJ), to co mi da szczepionka?