Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki potrzebuje pomocy. Czy mogły dekarz rzucić na to okiem i powiedzieć czy jest dobrze zrobione? Zwiało mi kilka dachówek z dachu, fart że akurat dzisiaj montują mi fotowoltaike i Panowie powiedzieli że wiez dachowa jest źle zrobiona. Zbyt duże są odstępy i nie ma do czego membrany przymocować.

#dekarz #remontujzwykopem #dom #zalesie #dach
isInteger - Mirki potrzebuje pomocy. Czy mogły dekarz rzucić na to okiem i powiedzieć...

źródło: comment_1635174487xlwMRd13ly3VMA1o0HcjQ6.jpg

Pobierz
  • 19
@isInteger może źle się zrozumieliśmy, ale sprawdź wszystkie gąsiory i zobacz czy taśma jest przyklejona. Jeśli nie jest to jest #!$%@?. Jeśli jest to tutaj daj szerszą taśmę i będzie ok. Taśma kalenicowa powinna być przyklejona do dachówek. Nie widzę czy są spinki też je sprawdź bo powinny być tam co ileś dachówek. Dużo zależy co mówi producent.
@isInteger mam wrażenie też że jest krzywo, ale to też tylko zdjęcie. Też może kto inny robił dach, a kto inny kładł dachówki i jedni musieli #!$%@?ć gówno bo inni #!$%@?. Trudno powiedzieć. . Popatrz na YouTube jak to montują ludzie, żeby Ci kitu nie wciskali.
@isInteger: Widać na pierwszym zdjęciu, że rozstaw łat minimalny na jaki pozwala dachówka. Dachówki na przeciwnych połaciach spotykając się w kalenicy powinny mieć przerwę 4-5 cm żeby łata kalenicowa weszła i taśma zakryła zakładki. Gąsior też powinien przylegać do garbów dachówki, u ciebie jest za wysoko. Łata za mały przekrój no i nie widzę spinek do dachówki. Ogólnie bardzo średnio i brak gwarancji producenta.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@isInteger: Można w ostatnich trzech rzędach powiększyć rozstaw łat to dachówka podjedzie wyżej pod gąsior no i obniżyć łatę kalenicową, ale to wyłącznie estetyczne zabiegi. W tej formie co jest teraz też będzie działało. Ważniejsze jest uzupełnienie spinek, bo dachówki będą spadały przy każdym większym wietrze.

Zbyt duże są odstępy i nie ma do czego membrany przymocować


tego nie rozumiem