Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mireczki i Mirabelki
W ramach mojego projektu "Miasta stojące murem" chciałbym Wam pokazać dzisiaj Namysłów (opolskie).
W Namysłowie zachowało się 80% z około 1800 metrów murów obronnych. Jest też średniowieczny zamek z XIV wieku.
Zapraszam Was do znaleziska - kopniecie? :)

#antekpodrozuje #polska #namyslow #opolskie #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #architektura

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
antekwpodrozy - Dobry wieczór Mireczki i Mirabelki
W ramach mojego projektu "Miasta ...

źródło: comment_1635182483jCt1MiO8Aas2VW5hwADmQP.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Patrzę na to zdjęcie i myślę - "a to nie jest Namysłów"? Ale myślę, pewnie nie - co by to robiło na wykopie, ale przyglądam się kolejne pół minuty i wszystko pasuje... W końcu przeczytałem post - powinienem był od tego zacząć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@portas91: Byłem tam na produkcji jak jeszcze był Namysłów z rewitalizowany przez Amerykanów i fakt potwierdzam mają tam jako chyba jedyni w PL otwarte kadzie. I można powiedzieć, że czas w pomieszczeniu z tymi kadziami się zatrzymał. Jak jest teraz nie wiem. Mieli się rozbudowywać o nowy zakład z nowym ujęciem wody (bo mają własne) a ten bydynek obecnie jest za mały i jest w zabytku czyli w zamku. Jak jest
  • Odpowiedz