Wpis z mikrobloga

Jprdl. Jakis czas jestem zmuszony mieszkac u tesciow. I mam problem z tesciem i jego podejsciem do ogrzewania domu. Mianowice ma pompe ciepla i fotowoltaike 27 kw i caly dzien temperatura w domu jest na poziomie 20-21 stopni, a o 22 wlacza sie pompa ciepla i #!$%@? na 24 stopnie. Tesc pomimo tej instalacji fotowoltaicznej oszczedza na ogrzewaniu i wlacza grzanie dopiero jak jest taryfa nocna. W calym domu plytki gresowe wiec ciagnie po nogach fest. Oczywiscie mowilem mu juz kilka razy o tym, ze w dzien za zimno w nocy za goraco i przytakuje glowa ale mysli sobie cos innego. JPRDL. Najgorzej mieszkac z kims takim glupio madrym. #zalesie #pompaciepla #ogrzewanie #tesciowie
  • 19
@zibizz1: przy 27kwp wątpię żeby miał inną niż G11 . Znaczy nie mówię, że to nie możliwe czy coś ale coś czuję, że teść OPa nie dopilnował tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MateyJDM: no właśnie, dlatego wieczorem chłodniej. A rano jak wychodzi się z łóżka na ciepła podłego to jest luksus. Ja siedzę cały dzień przed kopem poniżej 23 to w stopy się robi zimno i długi rękaw trzeba założyć. Jak dobije 24 to już za ciepło. 23.5 jest idealnie, choć jak coś się sprząta czy robi coś fizycznie to tez za gorąco ale wtedy uchylam okno w tym konkretny pomieszczeniu
@zibizz1: No ja bym wlasnie tak ustawil. Niech wlacza sie okolo 5 rano, zeby wstawac na ciepla podloge. Grzeje do 10-11 pozniej troche pomiedzy 17, a 19-20 i noc bez grzania. Bo tak jak caly dzien nie grzeje to bezsensownie sie wychladzaja pomieszczenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateyJDM: jak macie 2 taryfy to prąd z fotowoltaiki może być rozliczny na dwa sposoby w zależności od operatora. W pierwszym przypadku odbieracie prąd jeden do jednego - ile kwh wyprodukowała instalacja foto w taryfie 1 tyle macie do odebrania w taryfie 2 (razy 0.7 oczywiście), wiec w tym przypadku nie ma znaczenia kiedy używacie PC. W drugim przypadku to co wyprodukowane w pierwszej taryfie może być odebrane tylko w pierwszej