Wpis z mikrobloga

@Kamellot: nigdy nie miałem jakiejkolwiek klawiatury mechanicznej ale pozwolę sobie zadać kilka pytań:

1. Jakie były twoje główne założenia przy budowaniu tej customowej klawiatury i czy udało się je osiągnąć?
2. Do czego ją głównie wykorzystujesz (pisanie dużej ilości tekstu, programowanie, granie)?
3. Czy nie odczuwasz braku górnego rzędu klawiszy funkcyjnych (F1-F12)?
4. Czy ten spiralny przewód ma jakieś konkretne zastosowanie czy tylko kwestia wizualna/estetyki?
5. Ile taka "przyjemność" finalnie cię
@strusmig: Ale już odpisuję z przyjemnością ogromną!

1. W swoim życiu miałem 3 różne mainstreamowe mechaniki (hykker, corsair i logitech g513). Zakres cen od 100 do 600 zł. Każda z nich miała swoje większe i mniejsze bolączki, jedna była głośna, druga miała ciagle problemy ze softwarem a w ostatniej powyłamywały się od normalnego użytkowania nakładki i nie trzymały się w przełącznikach (ha tfu logithech szmaciarze jak to czytacie walić Was). To
@Kamellot: dzięki za tak rzeczową odpowiedź. Zastanawiałem się właśnie czy w założeniach były jakieś kwestie akustyczne, bo mimo wszystko na nagraniu wydaje się być głośniejsza niż jest w rzeczywistości (takie są moje przypuszczenia). Cena powala na kolana, ale skoro to twoje narzędzie pracy to chyba warte tej ceny :).

Ja przez 10 lat strasznie przywykłem do klawiatury wyspowej (nożycowej) w moim laptopie i czasami jak mi się zdarzy coś pisać na
@strusmig: Tak dźwięk jest specjalnie podbity dla podkreślenia samego profilu dźwięku (tzw. Thock/thick). Tak to jest cichutka a mam bardzo wyczulony słuch.

Ja niestety po wskoczenie w światach mechaników i to takich personalizowanych nie potrafię przejść już ani na membranę ani na nozycową XD