Wpis z mikrobloga

Pytanie do fachowców z #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
Szukam auta za około 30-35k, nudzi mnie już trochę szukanie zadbanej a4 w tej kasie czy innego e90. Ostatnio ogarnąłem że w sumie podoba mi się #mercedes w204. Na co powinienem zwrócić uwagę, jakie są słabe strony tego modelu? Interesuje mnie tylko sedan i raczej tylko lift (ze względu na wnętrze) i benzyma (czyli pewnie będzie to ten 1.8 uturbiony). Kasa o której pisałem wcześniej to raczej dolna granica tych aut dlatego domyślam się że tym bardziej na wszystkie ewentualne typowe usterki będę narażony.
siewcanieczstychzamiarow - Pytanie do fachowców z #samochody #motoryzacja #mechanikas...

źródło: comment_1635188375wpoQsbpkACUQ3CKfI8TT0x.jpg

Pobierz
  • 40
@siewcanieczstychzamiarow: 1.8 i ogolnie 4 cylindrowe benzyny w tym modelu to analogicznie jak w e90 najgorsze #!$%@? jakie mozesz wybrac.

1. łancuch rozrzadu sie #!$%@?, jak bedziesz mial szczescie to tylko przeskoczy i bedziesz musial zrobic caly rozrzad
2. jak nie bedziesz mial szczescia to zetnie całe zębatki i tyle bedziesz widzial z silnika
3. krzywiące i pękające zawory bo silnik jest sławny z #!$%@? odprowadzania ciepla
4. czeste problemy z
@siewcanieczstychzamiarow: no klepali to 1.8 bo sie dobrze sprzedawalo - w duzej ilosci krajow zachodu podatek i wgl oplaty ubezpieczenia sa od pojemnosci i mocy wiec auto było dosc oplacalne w swojej klasie. Co nie oznacza, ze silnik był jakos wybitnie dobry. To tak samo jak z 1.2 16v od renault, silnik ten #!$%@? chyba do jeszcze nie dawna od poczatku lat 90. Silnik był spoko, ale nie jakos wybitnie, ale
@reakwon: no wlasnie on miał to auto z usa, kupil bodajze roczne lekko rozbite. Plus był taki ze wlasnie dalo sie tam zalozyc lpg bo były jakies minimalne roznice co do wersji europejskiej
@bruhh: Ja własnie diesla odrzucam bo ogólnie robię BARDZO mało km. Śmigam autem służbowym na daily, mam swojego opla w dieslu to zrobilem nim od początku roku jakieś 500km, głównie dlatego że nawet mi się nim nie chce jeździć bo już tym moim gruzem z roboty jeździ mi się lepiej xD No nic, wychodzi na to że albo trzeba dołożyć do c300/c350 albo szukać jednak innego auta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruhh: Pali dużo w porównaniu do 330i ale też daje banan na mordzie tylko ten środek średni i klima automat bez ekranu tylko na pokrętło xD
@reakwon: no 330i po lifcie z 272hp jak dla mnie jest bardziej zwinne niz te c350 mimo wiekszej mocy, banan zawsze był, kop od samego dołu do samego konca ciagnal jak #!$%@?, na LPG złopał jak #!$%@?, bak 60l wyjezdzisz w jeden dzien bez wiekszego problemu poruszajac sie nawet normalnie
@reakwon: no i srodek w porownaniu do e90 to wyglada jak z lat 90, ten tragicznie wkomponowany ekran i "dziadkowy" styl calego srodka mnie zawsze odrzucał. Obecnie mercedes to wgl inna klasa ale tez nie do konca mi sie podobaja te wszedzie podswietlane, cyganskie wnetrza, wyglada to mega plastikowo i az przesadnie świecąco
@siewcanieczstychzamiarow Ja się nie zgadzam z powyższą opinią o silniku. Wystarczy ogarnąć rozrząd i stacyjkę i masz spokój z autem. Mimo, że polift jest dużo ładniejszy to wybrałem przedlift, bo lubi się z gaziorem. Po miescie jeździ się super, chociaż demonem prędkości też nie jest. Zachęca do spokojnej jazdy, aby był szybki, trzeba mu trzymać obroty. Komfort jest naprawdę ok, tak samo jak wyciszenie. Moim skromnym zdaniem w tym budżecie nie masz