Wpis z mikrobloga

Witam, szukam pieca do swojej kawalerki, łącznie 35,76m2. Pokój ok. 23m2, podwójne okna drewniane, parter, z każdej strony brak ocieplenia i innych budynków. Chciałem kupić kozę tak do 600-800zł jednak dużo opinii które czytam wydają się być fałszywe dlatego przyszedłem do was z pytaniem czy są jakieś modele/firmy które polecacie. Chciałem kupić ten Link do Pieca jednak zastanawia mnie czy fakt, że palenisko znajduje się w górnej części pieca, a nie dolnej nie sprawi słabego grzania co przełoży się na chłód w mieszkaniu. Nie ukrywam, że ten konkretny model kupuje mnie szybą w drzwiczkach ale jednak preferuję ciepło niż estetykę.

#koza #piec #ogrzewanie #kawalerka #remontujzwykopem
  • 3
@Hesodix: Kup sobie westfalke, i chałupe ogrzejesz i coś ugotujesz jak gaz odetną (σ ͜ʖσ)

A tak szczerze to szukaj jakiegoś solidnego, który ma w sobie sporo cegieł szamotowych. Celował bym w jakiś stary piec, bo te nowe konstrukcje to bardziej do garażu lub jako dekoracja, A stare stanowiły jedyne źródło ogrzewania.
Chyba że jakaś koza z płaszczem wodnym + 15-20 metrów rurek,
@Hesodix: No to jedyna opcja to stary szamociak za 2-3 stówy. Ja jak kiedyś wynajmowałem mieszkanie. To moi lokatorzy chcieli ogrz. gazowe, zrobili je na własny koszt a w zamian rok nie płacili za wynajem. Jednak nie wszyscy się na to godzą bo są debilami. Ale może spróbuj się dogadać z właścicielem.