Wpis z mikrobloga

@FejsFak: O kurde, nigdy nie pomyślałem że studnia może być źródłem dla pompy ciepła. Na jakiej głebokości masz wodę w studni i ile litrów tam będzie? Rozumiem, że zatopiony w tej studni masz jakiś radiator i tam zachodzi wymiana ciepła?
Kurła genialne o ile zadziała faktycznie.
  • Odpowiedz
@Dzieciok: skoro może być powietrze to tym bardziej woda. Woda my przezajebista pojemność cieplna więc takie dolne źródło bardzo szybko się regeneruje. Najlepsze połączenie przy pompie ciepła - nieduży dobrze ocieplony dom -duzy staw - pompa ciepła z dolnym źródłem w postaci stawu i masz ciepło w domu i możesz hodować jesiotra w stawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) studnia jest trochę problematyczna akurat ale do zrobienia.
  • Odpowiedz
O kurde, nigdy nie pomyślałem że studnia może być źródłem dla pompy ciepła


@Dzieciok: ze studni bierzesz wodę, moja pompa ciepła potrzebuje maksymalnie 38 litrów na minutę a studnie które robię bez problemu dają 60 - 70 litrów na minutę. To nie jest studnia kręgowa, taka studnia ma z reguły bardzo mały wydatek wody (mniej niż 20 litrów na minutę). Pompa ciepła ma swój własny wymiennik ciepła.
  • Odpowiedz
Najlepsze połączenie przy pompie ciepła - nieduży dobrze ocieplony dom -duzy sta


@Sebastix: jeszcze lepsza opcja to dwie studnie (koszt materiałów to jakieś 200 PLN) połączone ze sobą przed pompę ciepła - z jednej studni pobierasz wodę a do drugiej zrzucasz. Między studniami może być taka odległość na ile wystarczy ci podwórka. Jest to lepsze rozwiązanie od stawu bo po pierwsze masz czystą wodę która nie zapcha ci niczego a po
  • Odpowiedz
czyli dobrze rozumiem że ogrzewasz podłogę woda ze studni


@outkay: źle rozumiesz, studnia to dolne źródło dla pompy ciepła. Pewnie nie wiesz co to takiego dlatego nie rozumiesz o czym mowa.
  • Odpowiedz
wydaje mi się zatem, że mówimy tutaj o pompie zimna do klimatyzacji podłogowej


@stefankot: dwudziesty pierwszy wiek a wykopki nie wiedzą co to jest pompa ciepła i robią z siebie błaznów na forum publicznym - brawo
  • Odpowiedz
czym ogrzewałeś wcześniej?


@duble2: kocioł na biopaliwa, głównie zrębki - koszy nie licząc robocizny i rębaka do zrębki 0 PLN ale już mi się nie chce w tym syfie grzebać
  • Odpowiedz
@duble2: zobacz moje ostatnie wpisy to będziesz miał więcej fotek. To jest używana pompa ciepła firmy Wolf. Nie chciało mi się bawić w klimatyzatory.
  • Odpowiedz