Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak realnie wygląda praca jako administrator baz danych? Bo coś takich ofert pracy na jakiś justjoinach i innych za bardzo nie widzę dla takowych. Ogarniam pl/sql i ogolnie oraclowe bazy pod wzgl. jakiegos podstawowego zarzadzania, a i chetnie sie doucze czegos wiecej. Oprocz tego jave kumam, bo od paru lat w tym koduje.
Pytam bo szukam mniej stresujacej i zwyczajnie lżejszej niż programista, pracy w IT. Po raptem paru latach pracy jako programista mam zwyczajnie dość, nie wiem czy to wypalenie czy coś, ale jak na początku przychodziłem do pracy z uśmiechem na twarzy i robilem co do mnie nalezy, tak teraz rzygać mi się chce jak na planowaniu dostaje nowe taski a potem je koduje. Kiedys to rozkminianie co jak zrobic, kodowanie sprawiało mi zwyczajnie radość i przyjemność, co za tym idzie w pracy się nie męczyłem, tylko wręcz chciałem do niej iść. Teraz tylko odliczam aż pójdę do domu.
Chcę coś lżejszego, mniej stresującego, godząc się na stosunkowo mniejsze zarobki. Wiem, spytacie gdzie moje ambicje, itd - tez tak myslalem te pare lat temu gdy zaczynalem 'kariere'. Teraz juz nie mam ambicji, po prostu chce wiecej spokoju.
Jakies inne sugestie może takiej pracy w IT?
Myslalem tez o administracji sieciami, ale tam pewnie jak coś walnie to jest niezły sajgon + wielokrotnie w ofertach jest praca na zmiany, co odpada.
Nie wiem, co jeszcze wchodzi w gre? Zna ktos jakis administratorow sieci lub systemow (linuxa tez ogarniam w miare, tak zeby na juniora moze sie dostac, bo hobbystycznie troche w tym siedze)? W sumie wkrecenie sie na admina jakis redhatow brzmi spoko. Jakiś devops? Nie znam żadnego osobiście na tyle, zeby wiedziec co dokladnie w ciagu dnia robia.
ps nie doradzajacie zmiany firmy - firme akurat mam naprawde, mega w porzadku. To we mnie jest problem.

#pracait #programowanie #linux #programista15k #praca #sieci #siecikomputerowe #administrator #administracja #pracbaza #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617970da0c44dc000ab1716b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania według mnie to stresująca praca bo jak się #!$%@? backup produkcji a musisz ją odtworzyć to masz #!$%@? XD Ja tam pracuje jako admin i ciągle się muszę użerać z pracownikami a bo coś nie działa i kiedy to naprawia. A taki programista? #!$%@? wypuści coś działa w teorii w praktyce #!$%@? działa nie tak jak powinno potem jakieś puszcza fixy ale i tak jako admin musisz się użerać z grazynami
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jesteś biegły w Javie to fajną opcja będzie przejście na programistę testów automatycznych, czy tam testera automatyzujacego, zwał jak zwał. Robota moim zdaniem sporo luźniejsza, a obecnie zarobki takie same lub niewiele niższe jak typowy developer.