Wpis z mikrobloga

Taką dziwną rzecz znalazłem na opakowaniach kołków Fischer duopower (drugie w komentarzu). Jak to jest możliwe, że kołki 10 mm mają dopuszczalne obciążenie w betonie 170 kg, a takie same kołki 12 mm już tylko 140 kg? W oficjalnej tabeli na stronie producenta wygląda to już zupełnie inaczej: 2,15 kN vs 3,30 kN, czyli 12 mm wytrzyma o połowę więcej niż 10 mm. Czyżby błąd na opakowaniu?

Pomińmy tutaj rodzaj obciążenia i jak kiloniutony przekładają się na kilogramy, po prostu na moje to ten 12 mm powinien w każdej sytuacji być co najmniej tak samo mocny jak 10 mm.
#remontujzwykopem #montaz #fischer
CamelCase - Taką dziwną rzecz znalazłem na opakowaniach kołków Fischer duopower (drug...

źródło: comment_1635442761gBy7Jd51ikpoMs2FCfHDLD.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janznetu: @Stealth: @Kaelthas: Rozkminiłem.
Chodzi o to, że dupuszczalne rozmiary wkrętów to 6-8 mm dla kołka 10 mm i 8-10 mm dla kołka 12 mm. Maksymalne obciążenia 2,15 kN i 3,30 kN są podane dla maksymalnej średnicy wkręta.

Kołek 12 mm jest niestety sprzedawany z wkrętem 8 mm więc najmniejszym dopuszczalnym, co widocznie bardzo osłabia jego parametry. Kołek 10 mm ma w zestawie wkręt 6,9 mm, czyli ze środka