Wpis z mikrobloga

Nie no film nie jest taki zły, tylko twórcy za bardzo nie mogli się chyba zdecydować na to, czym ten film ma być. Druga część różni się od pierwszej tym, że jest chyba głównie horrorem komediowym i w takim gatunku wypada całkiem fajnie. Jedynka to był typowy shlasher w amerykańskim stylu i jeśli ktoś oczekiwał od kontynuacji po prostu odgrzewanego kotleta, to może czuć się zawiedziony. Ja nastawiałem się na po prostu głupawy film w pewnej konwencji i #wlesiedzisniezasnienikt2 nawet przebił moje oczekiwania.

Fajnie, że netflix daje kasę na takie produkcje, bo pozwala to pokazać, że na rodzimym gruncie, też może powstać film dobrze wyglądający i taki bardzo lekki do obejrzenia nie będąc przy tym komedią romantyczną.

Scenę sexu mogli sobie oszczędzić xD ale ogólnie takiego polskiego filmu jeszcze nie widziałem i ogląda się go nawet fajnie, oczywiście przed obejrzeniem nie należy oczekiwać od niego za dużo i wiedzieć, że ogląda się typowy odmóżdżacz a nie zimną wojnę Pawlikowskiego.

W kolejnej części liczę na elementy superbohaterskie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#wlesiedzisniezasnienikt #film #netflix #horror #wieniawa
KingRagnar - Nie no film nie jest taki zły, tylko twórcy za bardzo nie mogli się chyb...

źródło: comment_1635454084OIvn1D309N6qh2i8FjChqp.jpg

Pobierz
  • 11
@hans-olo-olo no aktorsko wszyscy grali słabo, chociaż co ciekawe główni aktorzy lepiej wypadli w kostiumach niż normalnie.

@szuleer i tak netflix ma plus za całkiem konserwatywną scenę sexy. Znając ich podejście, mogli wymyślić coś dużo gorszego
@KingRagnar: moim zdaniem chcieli coś od Tarantino zapożyczyć z filmu od zmierzchu do świtu.
Zobaczyłem ta druga cześć ale byłem przerażony jakie to jest dziwne. Większość scen z ‚potworami’ przewinąłem bo bardzo mnie zniesmaczyły.
@pomoc_pomocynka no moim zdaniem widzę więcej zapożyczeń z polskiego Tarantino, czyli z Walaszka. Wydaje mi się, że większość widzów oczekiwała slashera na poważnie, z drobnymi elementami humoru i mruganiem do widza w różnych scenach a dwójka to prawie kinowy odcinek kapitana bomby a na to nikt nie może być gotowy. Myślę, że z czasem jeśli 3 nie będzie gorsza, to 2 może mieć pewien status kultowości. Ogólnie poza grą aktorską trudno jest
@KingRagnar: mi się ten film bardzo podobał i jak zobaczyłem ocene na filmwebie to złapałem niezłego mindfucka. Premiera też mnie zaskoczyła bo widziałem jedynkę ale nawet nie wiedziałem że powstaje kontynuacja. IMHO dwójka dużo lepsza, kicz wylewa się drzwiami i jelitami do tego świetna szydera z polskich chochołów jak (OT). Aktorzy w kostiumach zagrali kozacko, świetnie odwzorowują ruchy i zachowania jak by ich przemiana była faktycznie tylko przybraniem maski. Jedyny minus