Wpis z mikrobloga

@wycz: @tesknilam_:
https://lexlege.pl/ustawa-o-radiofonii-i-telewizji/art-15/

Koncesja wymaga nadawania programów po polsku, więc telewizje mogą je od kogoś kupić (co jest drogie i uzależniające) lub produkować samemu. Polsat w ten sposób tworzył największe hity sitcomów komediowych na początku lat 2000, ale robili to porządnie (przynajmniej czasami) co też było drogie.

Te programy kosztują grosze, a pozwalają wypełnić ramówkę wymagają liczbą audycji po polsku (dlatego lecą w najgorszych porach). A że zrobiła się moda
@tesknilam_: Parę lat temu, jak to gówno wchodziło na ekrany to traktowałem je jako niewymagającą komedię. Wtedy ten poziom debilizmu to była dla mnie egzotyka i patrzyłem na to jak na cringe'owe filmy. Dość szybko się przejadło, a to dalej lata w wielu formatach. Z tego co wiem to mój 90-letni dziadek ogląda czasami i traktuje to na serio, więc może targetem są niezorientowani emeryci. Nie wiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tesknilam_: powiem tylko że paradokumenty same w sobie nie są złe, chociażby The Office jest takim przykładem, w UK jest parę dobrych komediowych no i Chłopaki z Baraków.
To po prostu miernota polskiej kinematografii.