Wpis z mikrobloga

Hej #gotujzwykopem szukam jakichś inspiracji na codzienne śniadania. Generalnie lubię postać z rana przy garach, żeby zrobić jakieś ciekawsze śniadania, szczególnie teraz przy pracy zdalnej, gdzie prosto z kuchni idę do pokoju zacząć pracę i nie trzeba się spinać z czasem tak bardzo.

Tak jak napisałem, szukam inspiracji, bo póki co to robię jajka w różnym wydaniu, czyli jakaś jajecznica z dodatkami, szakszuka itp., a nie zawsze mam ochotę na jajka i trochę brakuje mi wtedy pomysłów.

Macie jakieś "popisowe śniadania" takie do przygotowania w ciągu 20-30 minut?
  • 13
  • Odpowiedz
@Fishuur: w sumie na słodko może również być, czemu nie, zupełnie o nich zapomniałem, dzięki. Raz robiłem ale jakiś kiepski przepis miałem i nie wyszły zupełnie, przez co dałem sobie z nimi spokój
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: też lubię pobawić się w dobre śniadanie, ale najczęściej lecę fazami, kilka dni z rzędu to samo śniadanko. Ostatnio była faza na jajka w koszulce, najlepszy wariant to chyba grzanka z guacamole, do tego jajo w koszulce, szczypiorek + jakieś warzywa. Jak chcesz się całkiem pobawić to polecam taką wariację z mojej ulubionej śniadaniowni:
grzanka z chałki, sos szczypiorkowy, mix sałat w vinegrecie, pomidor, jajka w koszulce i bejkon. Takie
  • Odpowiedz
@Heheszkara: dzięki za masę pomysłów! 2 pytania tylko mam

1. tosty rozumiem, że mówimy o takich z sandwicha z chleba tostowego, right? niestety nie mam go w mieszkaniu, wiem, że wydatek nieduży, ale kuchnia nie jest zbyt duża i wolę po prostu oszczędzić sobie kupowania kolejnego sprzętu, no ale to mój ból, again, dzięki za propozycje

2. daj ten przepis na naleśniki! :) "w środku" tzn. składasz na pół?
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: tak, mówię o klasycznych tostach takich zamkniętych. Jak nie masz tostera możesz spróbować usmażyć na patelni, a jak masz piekarnik to możesz zrobić grzanki/zapiekanki na połówce kromki chleba. :)

Naleśniki: 50 g mąki (ja robię na pszennej pełnoziarnistej), 1 jajko, 80 g mleka - ale zazwyczaj dolewam jeszcze trochę, żeby była luźniejsza konsystencja. Może na pszennej niższego typu nie trzeba będzie dolewać. No i jednak super się sprawdza patelnia do
Heheszkara - @vinmcqueen: tak, mówię o klasycznych tostach takich zamkniętych. Jak ni...

źródło: comment_1635499066Wqpi5icRLoPSk45IpPL4yt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: Dobrym nawykiem jest jedzenie rano owsianek.
Niekoniecznie z samego owsa, możesz dać tak różne płatki zbożowe; żytnie, jęczmienne, orkiszowe, jaglane, kukurydziane. Do tego jak lubisz to owoce, z mlekiem możesz dodać jogurty, babkę jajowatą, orzechy w normalnej postaci czy w maśle, czekoladę lub siemię lniane. Hardcory dają nawet do wytrawnych owsianek jajka. Milion możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
arinkao - @vinmcqueen: Dobrym nawykiem jest jedzenie rano owsianek. 
Niekoniecznie z...

źródło: comment_16355001411hkEdD1jhbczf2NM7tXRQv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Heheszkara: wygląda zaje, na pewno się z tym pobawię, dzięki!

@arinkao: dzięki za propozycję również, co prawda fanem wielkim nie jestem, bo wolę śniadania "na ciepło" (tak, wiem, że można ją podgrzać :)) ale od parunastu tygodni od czasu do czasu robię "nocną owsiankę" czyli zalewam mlekiem na noc, do lodówki i rano dodaję bakalie / owoce, trochę miodu i orzechów jak mam.

Dzięki wszystkim za propozycje, na pewno coś
  • Odpowiedz