Wpis z mikrobloga

No elo. Czy ktoś z Mirasów buduje obecnie dom? Chodzi mi o to, aby określić "pi razy drzwi" koszt budowy stanu deweloperskiego (bez kosztów działki). Założenie następujące: dom piętrowy z garażem, powierzchnia całkowita 170 m2, stan deweloperski (tynki, wylewki, instalacje, elewacja zewnętrzna). Da się obecnie wyrobić w 350-400k?

#budujzwykopem #budowadomu #nieruchomosci
  • 37
@PjoterK: @little_muffin: @ATAT-2: @jalop: Pytam, bo mam możliwość kupna stanu deweloperskiego domu piętrowego o powierzchni 170 m2 (w tym 25 m2 garaż) ze zrobionymi instalacjami i przyłączonymi mediami. Działka 6,5 a w fajnym, spokojnym miejscu i dobrze skomunikowana z centrum miasta, sklepami, szkołami itp. Cena ok. 550k + 8% vat. No i zastanawiam się, czy warto.
Dodam jeszcze, że dom buduje znajomy deweloper. Ceniony w mojej mieścinie człowiek, który fuszery nie sprzedaje. Znam kilka osób, które mieszkają w segmentach wybudowanych przez niego i złego słowa nie słyszałem od nich co do jakości wykonania.
@klintoniusz znajomy budował 150m2 użytkowej garaż 38m2, antresola, duże przeszklenia, dach wielospadowy 270m2. Praca murarza 11tys plus znajomy z ojcem pomocnicy (ciężka praca mieli dosyć już) Firma chciała za to samo 50tys bez dachu. SSO czyli mury i dach bez okien wyszło go 190tys. Materiał i robocizna. Dużo kombinowania na materiałach pustak druga klasa, stal z olx itd.
Kwestia ile firma weźmie za robotę.
@klintoniusz: jeden powie że 400, drugi że 700, to zależy kto jak buduje i jak bardzo sam angażuje się w budowę. Ja sam planuję, ale szwagry budują i domki 140m2 (niedawno) do SSZ mieścili się spokojnie w 200 tys (wraz z niezbędnym "osprzętem" tj. studnia, blaszaki, agregaty itp..), ale każdy mniej lub więcej w budowę się angażował lub jeden drugiemu pomagał. Region też ma znaczenie, bo na ścianie wschodniej usługi trochę
@klintoniusz: Sam planuje budowe ale ok 100m2 (szkieletówka) i na razie tak mi się ceny klarują za deweloperski (300k -400k). Pytanie czy ten deweloper już sprzedaję ze źródłem ciepła (pompa, piec czy co tam ma być), czy sam sobie musisz ogarnąć.
@PjoterK: Gość zajmuje się deweloperką dodatkowo, bo główne profity do tej pory czerpał z handlu materiałami budowlanymi, nawozami oraz z rolnictwa. Ma łeb na karku. Serio, złego słowa jeszcze nie słyszałem o tym, jak jest z jakością jego domów. Dla porównania jest w mieście drugi deweloper, który buduje na większą skalę, ale co się już nasłuchałem od znajomych narzekań na jego partactwo to moje :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klintoniusz: Sam planuje budowe ale ok 100m2 (szkieletówka) i na razie tak mi się ceny klarują za deweloperski (300k -400k). Pytanie czy ten deweloper już sprzedaję ze źródłem ciepła (pompa, piec czy co tam ma być), czy sam sobie musisz ogarnąć.

@PjoterK: nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Kwestia, ile chcesz i możesz wydać.
@klintoniusz: jak to wygląda z mojego doświadczenia:
SSZ ~ 350k (parter + poddasze, beton komórkowy, okna i drzwi ze średniej półki)
stan deweloperski - tutaj jest gorzej, bo wszystko zależy:
1. ogrzewanie
pompa ciepła powietrze/powietrze czy powietrze/woda to ok. 20k
pompa ciepła gruntowa z wymiennikiem pionowym ok. 50k
gaz - 10k
instalacja (podłogówka) to 100-150zł za m2
2. wentylacja mechaniczna ok. 20k
3. wod-kan ~ 300-400zł za punkt
4. tynki +