Wpis z mikrobloga

Chcę dorzucić do swojej prywatnej apki mechanizm whitelistingu. Główne założenie jest takie, że mam cache w którym jest numer klienta/username i na podstawie tego albo wpuszczamy użytkownika dalej albo wyrzucamy mu 401 w przypadku braku rekordu w cachu. Pierwsze o czym pomyślałem to stworzenie customowego filtra w Spring Security coś na wzór click ale może doradzicie inne rozwiązanie. Dzięki!
#programowanie #java #springboot
  • 4
@FalscheFreunde: Nie robiłem tego nigdy w Javie, ale mamy w pracy też ten sam mechanizm whitelisteningu dla konkretnych klientów co się podłączają do naszej sieci i ustawione jest to na poziomie API agateway w ten sposób.
https://aws.amazon.com/premiumsupport/knowledge-center/api-gateway-resource-policy-access/

Daje to o tyle możliwość taka, że widzisz całą historię logów kiedy uderzali o której godzinie, z jakim IP, jakim payloadem itd. Tak naprawdę spoko opcja bo w sumie nie martwisz się czy tam
@jaca_66 dzięki za info. To co wyżej wrzuciłeś to mechanizm opiera się na whitelistowaniu ludzi po IP natomiast chciałbym żeby to się opierało na cachu i numerze klienta/usernamie po mojej stronie. Aktualnie mam kilka microservisów spiętych przez API-Gateway i to tutaj chciałbym umieścić to filtrowanie. Jeżeli miałby to być dodatkowy microservice to na etapie autoryzacji miałby to być dodatkowy strzał do niego i tam wykonać sprawdzenie czy dany użytkownik może wejść lub