Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#gravel #kolarstwo
Jakoś mi nie leży ten gravel. Nie wiem o co tyle halo.
Dzisiaj pojeździłem 3h po szutrach + trochę ścieżek rowerowych. Jako że to mazowsze to dużo piaszczystych dróg ale ubitych. Mimo opony 38mm i tak rower latał jak żyd w kamieniołomie. Prędkość też nie jest jakaś na plus niż w MTB. W lesie na singlach też średnio tym się jeździ. No nic rower na sprzedaż.
  • 8
Prędkość też nie jest jakaś na plus niż w MTB


@uhauha: a skąd by się miała zrobić inna, jak sumaryczna waga ty+rower zmieniła się może o jakieś 1.5%, aerodynamika ewentualnie o drugie tyle.
Praw fizyki pan nie zmienisz ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uhauha: zależy z czego się przesiadłeś, u mnie zamiana z treka na gravela to waga o połowę w dół i średnie o 3-4km/h na start. Ale faktem jest, że jak masz jakiegoś MTB XC co waży z 12kg to dużej różnicy nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a231: sprzedałem MTB 10.5kg i kupiłem gravela bo wstępnie był plan na 2022 na jakie ultra. Ale mi nie leży gravel i dzisiaj kupiłem Treka przez zimę parę upgrade wstawię i powinien ważyć mniej niż 10kg. Mam jeszcze do treningów szosę aero bo mam zamiar wrócić do triathlonu ale z czasem na dużą ilość treningów słabo. Może 2023. A następny rok już z grupą rowerowa stwierdziliśmy że idziemy w etapowki górskie.
@uhauha: Odkryłeś właśnie to co wiadomo było od początku, czyli że gravel to nie jest rower w ciężki teren. Jak zmierzasz jeździć po singlach i piachu to wrzuć tam chociaż oponę 43mm. W terenie może być wolniej od MTB, ale wyjedź na asfalt i z MTB nie ma co zbierać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpinOff: wejdzie max 40. Czy ja wiem. Na MTB 50km potrafię zrobić +/-30km. Diesle 3-4 bary w oponę i będzie się jechało. A jeszcze jak by wrzucić opony na asfalt to myślę że by było jak na gravelu. Gravel miał służyć do jazdy 150km+ bo miało być wygodnie a chyba na MTB było mi wygodniej.