Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: Myślę, że do krytyki kapitalizmu można podejść na tysiąc lepszych sposobów niż krytykując babcię (która zarabia pewnie z kilkadziesiąt tys. miesięcznie), bo lubi swoją pracę i oddała się karierze xd

Z krytyką samego wydźwięku postu bym się może nawet zgodził, bo rzygam takim tanim dynamizmem, który pierze mózgi młodym na linkedinie, ale babcia robi co chce i najwyraźniej to jej daje szczęście. ¯_(ツ)_/¯
@Tywin_Lannister: Czy serio myślicie ze krytykuje babkę bo jest stara i pracuje? XD

Przecież mi chodzi o to, że sama traktuje się jak gówno, praca na chorobowym, przychodzenie w gipsie - będąc w wieku gdzie złamania się zrastają gorzej, łamanie ustaleń pracodawcy . I pani Ola nie jest świetnym przykładem do nauki z podejścia do pracy.


@JAI2L9LAD: no i co z tego. Czym się różni prawackie zaglądaniu komuś do łóżka
@mat888: Ta kobieta jest dla mnie anonimem, a nie żadnym wzorem. Po prostu nie zamierzam oceniać jej postawy zawodowej i życia na podstawie jakiegoś wpisu w mediach społecznościowych. Dopóki nie krzywdzi innych niech żyje jak chce, bo tylko ona sama wie co daje jej szczęście.

@JAI2L9LAD: Czy serio myślicie ze krytykuje babkę bo jest stara i pracuje? XD
Nie, myślę że ją krytykujesz, ponieważ jej aktywność zawodowa, ambicja i chęć
nie wytłumaczysz im, w naszym społeczeństwie obowiązuje kult zapieprzania jako lekarstwa na wszystkie bolączki,


@mat888: no a u takich jak ty jest kult #!$%@? a potem "płaku płaku, janusze dajom tylko minimalnom!!!" ciekawe czemu :D
i #!$%@? o #antykapitalizm czy że janusze "niesprawiedliwie dzielą się zyskami"

Ogólnie w każdym kraju trzeba #!$%@?ć żeby do czegoś dojść, za #!$%@? się przez 8h nikt nie daje fajnej wypłaty, dobrego domu czy nowego samochodu.
@JAI2L9LAD: Nie uważam, żeby traktowała się jak gówno. Przecież mogłaby pójść już na emeryturę, ale woli być aktywna zawodowo. Jej wybór.

@mat888: wiem co próbujecie przekazać i się z tym zgadzam, ale ten przykład jest moim zdaniem mocno nietrafiony, bo pokazuje, że to kapitalistyczne cité czasami ma sens. Babcia się wspięła wysoko w drabince klasy średniej, jeżeli jest dyrektorem finansowym dużej firmy.

Problem jest kiedy w tym kulcie #!$%@? zatraca
Problem jest kiedy w tym kulcie #!$%@? zatraca się ktoś, kto nie ma szans w tej drabince się wspiąć na tyle, żeby mu ten zainwestowany bezcenny czas się zwrócił w postaci godnego życia, a łudzi się i robi na janusza.


@Tywin_Lannister: a kto nie ma szansy? chyba ktoś kto jest kompletnym idiotą. po drugie dla takich ludzi często jedyną opcją jest pracować więcej, żeby nie żreć gruzu czy na jakieś "ekscesy"
@piszczel zgadzam się z tym, że jak chce pracowac to niech pracuje nawet i do 200 lat. Obawiam się jednak, że z racji pelnionych funkcji, może przekladac taki tryb zycia na swoich podwladnych, co już nie jest ok (znalem takie osob jak babka ze zdjecia i na 90% swój kult #!$%@? przeklada na osoby którym szefuje).
Nie jestem fanem kultu #!$%@?, uważam że kapitalizm jest dobrym ustrojem ale powinny być regulacje (pod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JAI2L9LAD: lewicowa iedeologia zapędziła się w kozi róg. Z jednej strony chcemy kobiet na wysokich stanowiskach, ale z drugiej jak jakaś kobieta zapracowała sobie na swoje stanowisko bardzo ciężką pracą przez wiele lat to ja wyśmiejemy. Bo powinna chodzić na marsze i krzyczeć w telewizorze i pay gap zamiast #!$%@?ć, nie?
@JAI2L9LAD: niektórzy ludzie chcą pracować nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego, bo lubią swoją pracę i ludzi. Mam znajomego, faceta po siedemdziesiątce, który po osiągnięciu wieku emerytalnego przeszedł na umowę zlecenie i pracuje na 1/2 etatu w firmie, w której spędził już kilkanaście lat. Mówi, że nie chce zgnuśnieć i przypominać swoich rówieśników. Jego wybór, na rozumiem i szanuję.
@JAI2L9LAD: Pewnie chce być na bierząco ze sprawami w firmie, jak firma o ciebie dba ty dbasz o firme. Nie widze wtym nic dziwnego. Osoby na włąsnych działalnościach też często pracują zamiast chorować. Ale tych ci pewnie nie żal bo to źli przedsiębiorcy.
lewicowa iedeologia zapędziła się w kozi róg. Z jednej strony chcemy kobiet na wysokich stanowiskach, ale z drugiej jak jakaś kobieta zapracowała sobie na swoje stanowisko bardzo ciężką pracą przez wiele lat to ja wyśmiejemy.


@resuf: czy kozi róg, lewicowa idelogia to ogólnie stek bzdur i hipokryzji. wg tych debili ludzie powinni zarabiać po tyle samo, niezależnie od wkładanej pracy czy umiejętności, a najlepiej wg potrzeb - wiadomo jak ktoś ma
@JAI2L9LAD: w sensownej firmie dyrektor finansowy to takie stanowisko, że:

- zarabia w #!$%@?
- traktuje firmę jak swój biznes
- jest to w #!$%@? wysokie stanowisko zaraz za prezesem (a realnie moze i powyzej prezesa)

Więc to tak jakbyś powiedział, ze właściciel firmy/prezes firmy jest głupi i wykorzystywany bo pracuje w gipsie.

Nie jest to oczywiście zawsze super rozwiązanie, ale pracując na takich stanowiskach - tak to wygląda.
Rzeczy, które