Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem #lazienka #remont
Mirki, bo w tym tygodniu wbija do mnie 'spec' na wycenę robocizny remontu dwóch małych łazienek. Może ktoś podpowie ile mniej więcej można się spodziewać, za taką robotę żeby wiedzieć jak zareagować kiedy on zawoła swoją stawkę?

Co jest do zrobienia:
1) Skucie starych płytek: podłogi (6.3m2), ściany (20,72m2)
2) Zburzenie ściany oddzielającej łazienkę od prysznica (4.86m2)
3) Położenie płytek: podłogi (6.3m2), ściany (37m2)
4) Wymiana dwóch zwykłych ubikacji na wiszące
5) wymiana dwóch zwykłych kaloryferów na łazienkowe wiszące
6) montaż kabiny prysznicowej/wanny z parawanem prysznicowym (tutaj jeszcze nie ma decyzji, ale generalnie będzie to w miejscu starego prysznica)
7) obniżenie sufitu płytami i montaż oświetlenia ledowego (6.3m2)

Nie chcemy zmieniać miejsc położenia umywalek/klozetów itp. ale wiadomo, że pewnie jakaś hydraulika będzie tutaj potrzebna mimo wszystko, chociażby do przerobienia kaloryfera.
  • 14
@Dominias: Jak to nie problem to daj znać jaką cenę ostatecznie dostałeś? Ostatnio chciałem zlecić kilka remontów i stawki ekip mocno wzrosły w mojej okolicy rok do roku, jestem ciekawy jak w innych częściach PL.
@bialy124 no to chyba trzeba pomyśleć żeby samemu to ogarnąć. Teściowie większa łazienkę (z dwóch robili jedna) 2 lata temu praktycznie w całości wszystko przerabiali i za materiał i robotę zapłacili 12k zł, a teraz za samą robotę gdzie pewnie całość zajmie max 2tyg wołają stawki jak prezes banku ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pół roku temu zlecałem do zrobienia łazienkę 4m2 w stanie deweloperskim. Trochę zmian hydraulicznych, wyprofilowanie spadku, geberit w zabudowie, dodanie gniazdek, ścianka Gk 1.5x2.6m, ledy. Jakieś 20m2 płytek. Wyszło z 8-9k za robociznę.