Wpis z mikrobloga

@htfhere: Nie mam zielonego pojecia co to za strona, ale do rekreacyjnego strzelania to nie rewolwer. Bardziej pistolet, albo jakis hawken.

Ale ty nie chcesz rekreacyjnie strzelac tylko chcesz miec rewolwer. To 1858 remingtona, colty 1851, 1860, 1861 nawet 1862, dance albo spiller 1862.

Najladniejszy i najlatwiejszy bedzie 1861/1862 colt. Najpopularniejszy 1858 remington. Najtanszy pewnie spiller.
wiarygodny


@htfhere: Nie ma. Uberti wcale nie jest takie dobre jak o nim mówią, a Pietta nie robi złomu. Jak ktoś zacznie ci gadać jakim to cudem jest Uberti i jechać po Piettcie(dobrze to w ogóle napisałem?), to go zignoruj. Jest jeszcze Pedersoli ale to chyba tylko dla bogoli, ja osobiście ich wyrobu na oczy nie widziałem.

Modele też de facto są tylko dwa, Colt i Remington. Wybór między jednym a
@htfhere: Wedlug mie nic. Kupic cos standardowego. +/- 2k na rewolwer, przynajmniej 1.5k na akcesoria (takie z dolnej polki), w sumie to budzet moze ci sie skonczyc, jak bedziesz o tym powaznie myslal.

Ale jak sie uprzesz to pewnie bedziesz musial dolozyc i fwb bedzie w zasiegu, ale to sa zwykle tez miesiace czekania, az jakis sie pojawi.
Jest jeszcze Pedersoli ale to chyba tylko dla bogoli

@dosprzet: Dla "bogoli" to jest fwb.

Modele też de facto są tylko dwa, Colt i Remington.

@dosprzet: Oryginalni producenci, modeli jest dziesiatki.

to tylko i wyłącznie kwestia gustu.

@dosprzet: Nie. Akcesroia, poziom skomplikowania, sposob celowania. Jest masa roznic.

oryginalnie oba mają 8"

@dosprzet: Nie, sa modele 9, 6, 5. Nawet bez luf. Wszystko oryginalne.
Oryginalni producenci, modeli jest dziesiatki.

Skrót myślowy, nie bądź takim autystą.

Nie, sa modele 9, 6, 5. Nawet bez luf. Wszystko oryginalne.

@FortunaHej: Oryginalny, wyprodukowany w XIX wieku miał lufę 7,5", Remik chyba 8". Te 5" czy inne pieprzniczki to wymysł włoskich rusznikarzy.
Skrót myślowy

@dosprzet Nie skort myslowy, tylko blad. Slaba obrona kompletnej niewiedzy. Zreszta nawet producentow jest wiecej.

XIX wieku miał lufę 7,5", Remik chyba 8". Te 5" czy inne pieprzniczki to wymysł włoskich rusznikarzy.

@dosprzet: Polecam cokolwiek przeczytac, bo nie masz zielonego pojecia o czym mowisz. Na poczatek polecam The Book of Colt Firearms, przestaniesz wychodzic na kompletnego nooba.
@dosprzet: Brawo, pieknie zaorales sie sam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na zdjeciu ktore wyslalem jest 4 roznych oryginalnych producentow. I 3 roznych producentow replik.

Ale dalej twierdz sobie ze "2 modele" to skrot myslowy.....
@FortunaHej: Zaorałem się, bo ty tak powiedziałeś?

Na zdjeciu ktore wyslalem jest 4 roznych oryginalnych producentow. I 3 roznych producentow replik.

Oryginalnych producentów było tylko dwóch, Colt i Remington.

Ale dalej twierdz sobie ze "2 modele" to skrot myslowy.....

Czemu aż tak nie daje ci to spokoju? Z punktu widzenia przeciętnego strzelca, różnice między 1851 czy 1862 są nieistotne. Tak samo jest z remikiem, nie ważne czy lufa 8" czy 12",
Oryginalnych producentów było tylko dwóch, Colt i Remington.


@dosprzet: Znowu, zobacz zdjecie, to sa 4 reprodukcje, 4 roznych producentow. Ale skad taki nieuk moze to wiedziec? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czemu aż tak nie daje ci to spokoju?

@dosprzet: Mam syzyfowa prace, starac sie wbic chociaz czastke mojej wiedzy takim jak ty.

Z punktu widzenia przeciętnego strzelca, różnice między 1851 czy 1862 są nieistotne.

@dosprzet: