Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomek0931:
Wg apki (mapy Google i Moovit) pojechał wg rozkładu, a w rzeczywistości nic nie jechało. Poza tym to trzeci przystanek od pętli.
  • Odpowiedz
@Polankowicz:
Google Transit jest podłączony do API UM i pobierają pozycję autobusów z GPS (pod warunkiem, że autobus jest w niego wyposażony).
Każda apka lokalizacyjna autobusy tak działa.
  • Odpowiedz
@pcela: Tylko, że Gdzie ten tramwaj i LiveBus po prostu nie pokazują pojazdu, a Google ściemnia.

W Warszawie nie udostępnianie danych z gps to rzadkość. Najczęściej jak jest awaria taboru i dadzą coś z krzaków co już miało iść na kasację albo po prostu w przypadku awarii urządzenia.
  • Odpowiedz
@Polankowicz:
Zależy od linii. Jak rano jeżdzę do pracbazy, to wszystkie mają lokalizacje, choć tu mogą korzystać z lokalizacji telefonów pasażerów (a rano często autobus jest tak zapchany, że potrafi się na przystanku nie zatrzymać).
  • Odpowiedz
@pcela @Polankowicz @tomek0931 ja tak tylko nieśmiało wrzucę moją małą stronko-appkę (stronę mobilną, którą można "zainstalować") - czynaczas.pl która też ma GPS autobusów i tramwajów i wyliczanie opóźnienia, rozkład live z przystanku i jakieś inne pierdoły :)

API UM Warszawy udostępnia GPS pojazdów, ale właściwie to tyle. Tj. dla każdego pojazdu udostępnione są bodajże:
- para współrzędnych,
- czas z kiedy są te współrzędne,
- nr linii,
- nr brygady,
- nr
  • Odpowiedz
@pcela: Samo wyliczenie kierunku i opóźnienia nie działa w 100% dobrze, co opisałem powyżej i nad czym jeszcze będę pracował, aby ogarnąć jakieś dziwne, sporadyczne przypadki. Jestem też w kontakcie z kilkoma kierowcami WTP, dzięki czemu rzucają oni swoje pomysły i sugestie.

I co ciekawe, bardzo często tak duże opóźnienia brałem za błąd po mojej stronie (bo zazwyczaj to jest błąd po mojej stronie :P ), ale potem kierowcy uświadamiali mnie,
  • Odpowiedz
@Brajanusz_hejterowy:
Jak kurs realizuje autobus bez GPS-u (a jeszcze takie jeżdzą), to wtedy apki pokazują położenie wg rozkładu jazdy.
Dokładniej mówiąc, to dane lolalizacyjne udostępnia UM Warszawa przez API.
  • Odpowiedz
@Brajanusz_hejterowy:
Nie każdy zdażają się jeszcze bez, zwłaszcza na liniach którymi dojeżdzam do roboty. Do tego
Ciekawostka, w wiatach przystankowych są czujnki wykrywające autobus (raczej jeszcze nie we wszystkich).
  • Odpowiedz