Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
Jestem na zwolnieniu, ponieważ miałem wypadek w pracy.
Trwa ono mniej niż dwa miesiące. Dzisiaj mam zakończenie leczenia i udaje się do lekarza medycyny pracy.
W zeszłym tygodniu dzwoniła do mnie kadrowa. Powiedziała że muszę przynieść do firmy całą dokumentację medyczną, żeby mogła mnie zgłosić do zusu że mogę już pracować. Powiedzcie mi czy pracodawca może żądać od mnie dokumentacji medycznej dotyczącej mojego leczenia?
#pracbaza #prawopracy
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@misiu-kolorowy: ja z tego co pamiętam, to chyba dawałem papiery do dokumentacji wypadku celem wysłania do zusu w sprawie uzyskania odszkodowania. Protokół BHP, wypis ze szpitala, zakończenie leczenia i chyba tyle. Swoją drogą, jak będziesz miał problem z odszkodowaniem z zusu, to możesz się odezwać, bo mi #!$%@? nie uznały wypadku i musiałem się sądzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rudyzzadupia: nie uznali, sąd uznał, lekarz wpisał 0, odwołanie, sąd uznał odwołanie, następny lekarz dał 4%. Po prostu chcieli mnie #!$%@?ć i o swoje trzeba walczyć. Przesłanek nie mieli żadnych. Mam ból dupy że mnie chcieli oszukać. Ty byś przyjął potulnie odmowę jak baranek?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rudyzzadupia: miałem w pracy prawdziwy dział BHP, nie jakiegoś typka z przypadku na magazynie. Wszystko było dokładnie opisane, zdarzenie w pełni pokrywało się z definicją wypadku przy pracy, co nawet sąd podkreślił przy wyroku. Trzech na pięciu się nie idwola,bo trzeba to napisać, po sądach jeździć itp. Więc ewidentnie chcieli sobie zaoszczędzić na odszkodowaniu. Nie ma co się doszukiwać cudów.