Wpis z mikrobloga

@dobrzecisiewydaje: dlatego napisałem do @tymyky o ratach równych. Przy malejących jego wyliczenie byłoby prawdziwe tylko dla najbliższej raty, bo dla każdej kolejnej ta kwota wynikająca z podwyżki by liniowo malała do zera.
Wyliczenie @walterscott byłoby prawdziwe tylko w modelu, w którym przez 20 lat spłacasz tylko odsetki, a cały kapitał, całe 200 tysięcy, w jednej balonowej racie na koniec za 20 lat - takiego modelu nie ma żaden bank. W żadnym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szejsetdwajsciaczy: dobrze piszesz, moje wyliczenie jest prawdziwe tylko dla pożyczki balonowej. Przy liniowej spłacie kapitału będzie ok. polowe niższe. Chodziło mi przede wszystkim o pokazanie, że "mała" zmiana stóp może mieć duży wpływ, bo zazwyczaj ludzie to bagatelizują, jak OP. Pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@qaula7: Jak czytam takie wpisy, to cieszę się, że w mojej prowincjonalnej gimbazie miałam ogarniętą sorkę od matmy. Kazała nam iść do banku, wziąć ulotki z jakimś kredytem i wyliczyć, ile wyniosą odsetki, jaka będzie łączna kwota do spłaty, itp. Może i miałam klasę pełną głąbów, ale matmę umiał każdy i teraz nikt nie jojczy, że "pani redaktur, my nie czytali a oni kazali podpisać a teraz trza płacić" (
  • Odpowiedz