Wpis z mikrobloga

Mirki jaką książkę o mitologii Słowiańskiej wybrać? Wpisałem hasło na #lubimyczytac i... jest tego za dużo xD. Koledzy polecali tą z wydawnictwa Bosz więc pewnie ob Bobrowskiego i Wrony ale wole też spytać tutaj. W temacie jestem kompletnym laikiem, zainteresowałem się po skończeniu sagi Wiedźmińskiej więc chciałbym coś w miarę przystępnego.
#rodzimowierstwo #ksiazki #ksiazka #mitologiaslowianska #mitologia #slowianie #wierzenia #pytanie #pytaniedoeksperta
Nessiteras_rhombopteryx - Mirki jaką książkę o mitologii Słowiańskiej wybrać? Wpisałe...

źródło: comment_1635969529BohzQsEP5jlIjMwH8wIBZb.jpg

Pobierz
  • 10
@Nessiteras_rhombopteryx:
Fajny jest też cykl dziejący się współcześnie nawiązujący do mitologii słowiańskiej:
01 Katarzyna Berenika Miszczuk - Jaga
02 Katarzyna Berenika Miszczuk - Szeptucha
03 Katarzyna Berenika Miszczuk - Noc Kupały
04 Katarzyna Berenika Miszczuk - Żerca
05 Katarzyna Berenika Miszczuk - Przesilenie
@Nessiteras_rhombopteryx: Póki co jedną z lepszych jest książka Andrzeja Szyjewskiego, jako uzupełnienie możesz też zaopatrzyć się w Aleksandra Gieysztora (lub posłuchaj), chociaż to trochę przestarzała książka. Niedługo na polski będzie przetłumaczona Perun. Gromowładny Bóg Michała Tery (Czech). Poza tym, szukaj w internecie artykułów naukowych na ten temat, np. w Studia Mythologica Slavica.