Wpis z mikrobloga

Planuje kupić odkurzacz do małego mieszkania (głównie panele + 1 dywan). Wstępnie myślę o Xiaomi Vaccum Mop Pro. Czy wciąż jest to król cena/jakość czy są obecnie ciekawsze opcje?

- mop mile widziany, chociaż pytanie czy vaccum mop pro wykryje dywan i go ominie czy lub chociaż jest oddzielna mapa mopowania gdzieda się jakoś ręcznie wykluczyć strefe z dywanem?

#xiaomi #odkurzacz #roborock #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #cokupic
cebula12klocuch13 - Planuje kupić odkurzacz do małego mieszkania (głównie panele + 1 ...

źródło: comment_1635974176bwzmpElvd55v7Emuur1m6a.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Nie ma osobnej mapy do mopowania i odkurzania. Nie wykryje dywanu automatycznie. Po pierwszym przejeździe stworzy mapę na której ręcznie możesz dodać obszary które odkurzacz ma omijać.
Korzystam z tego odkurzacza od pół roku jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: Puszczasz odkurzanie, stworzy mapę. Potem zmieniasz na mop, ustawiasz obszary na dywanach i ewentualnie wirtualne ściany. Niestety mapa jest jedna. Swego czasu dużo porównywałem, którego kupić. Padło na Mop Pro. Jestem bardzo zadowolony. Gdzieś pisali, że w tym modelu może zalać podczas mopowania płytę główną, ale już kilka razy mopowałem i nie natrafiłem na taki problem. W każdym razie, można w Internecie dokupić przedłużki do dysz, albo wydrukować na drukarce
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13 możesz za każdym razem kiedy będziesz chciał mopować dodawać na nowo obszar dywanu jako obszar zablokowany xd
Ale to chyba mija się z celem odkurzacz automatycznego

Mopuje codziennie i nie miałem żadnych problemów z zalaniem
  • Odpowiedz
No tak, albo najpierw tylko odkurzasz, a potem puszczasz odkurzanie + mopowanie (w zestawie masz pojemnik tylko do odkurzania i pojemnik do odkurzania+mopowania). Jeżeli chcesz mopowanie bez odkurzania, musisz dokupić specjalny pojemnik tylko do mopowania.
  • Odpowiedz
@hawk_1987 ok, tylko potwierdzę raz jeescze, bo tego nie załapałem - czy mogę zrobić jedna mapę bez takich obszarów a druga z, tak abym mógł szybko włączać wyłączać ten zadany wcześniej obszar? :P czy trzeba rysować wykluczona strefe ciągle na nowo przy chęci mopowania
  • Odpowiedz
Z tego co widzę, to trzeba rysować na nowo i usuwać, masz jedną mapę. Viomi SE ma możliwość zapisywania map, ale nie miałem, więc polecić nie mogę. Zobacz w znanym serwisie video :).
  • Odpowiedz