Wpis z mikrobloga

Komuś się udało znaleźć sposób na lagujące Google Maps na iOS? Zawsze po włączeniu aplikacji na początku strasznie zacina przy przesuwaniu widoku. "Rozwiązaniem" jest jedynie poczekani chwili, albo kliknięcie w pole wyszukiwania, ale wolałbym pozbyć się problemu całkowicie.

#iphone #ios #apple
  • 9
  • Odpowiedz
@freaks: a to ciekawe, mam ten sam telefon z aktualnym iOS i nie widzę żadnego problemu. Może masz zapchane gdzieś cache albo za mało pamięci w telefonie? Mi jak coś nie działa to pierwsze co to restartuję telefon i jestem w stanie wyeliminować w ten sposób jakis 90% problemów
  • Odpowiedz
@freaks: nie mam czegos takiego u siebie na iphone 8, iOS 15.1 - odpalam i od razu bez zaciec dziala (nawet jak wczesniej totalnie wylacze apke). Moze to zalezy od ilosc punktow dookola, podejrzewam, ze wplyw na to, moze miec miejsce gdzie odpalasz apke - inaczej moze to wygladac w centrum Warszawy, a inaczej w jakiejs mniejszej miejscowosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pekak: Właśnie telefon nie jest zapchany, bo mam go od wczoraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe jest to, że jak włącze nagrywanie (chciałem nagrać na czym polega problem), to aplikacja działa płynnie cały czas xd
@imo0mfg: Wątpię, że to kwestia liczby punktów dookoła, bo zacinanie występuje tylko jakieś 10 sekund po włączeniu aplikacji lub dopóki np. nie rozwinę z dołu "Nowości w pobliżu".
  • Odpowiedz
włącze nagrywanie (chciałem nagrać na czym polega problem), to aplikacja działa płynnie cały czas xd


@freaks: hehe sprytnie. I kto ci teraz uwierzy cwaniaczku? xD

Spróbowałbym jeszcze z reinstalką aplikacji. A może właśnie kwestia tego, że nowy telefon i nie załadowały się jeszcze najważniejsze cache, więc przy słabszym necie wolniej apka działa.
  • Odpowiedz
@pekak: Przeinstalowywałem i problem pozostał :/ Raczej nie jest to kwestia nowego telefonu i ładowania cache, bo na XR żyłem z tym problemem przez ponad rok użytkowania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz