Wpis z mikrobloga

1. Posprzątaj mieszkanie. Pochowaj rzeczy, które niepotrzebnie leżą na wierchu. Spróbuj sprzedać lub oddać to, czego nie używasz - uważaj, komu przekazujesz, niech to ma sens. Pościel łóżko, zetrzyj kurze, poodkurzaj i pościeraj podłogi, posprzątaj kuchnię i łazienkę. Czysty dom pozwoli Ci cieszyć się i miło spędzać dłuższe, jesienne wieczory. W nagrodę zrób grzane wino, zapal świeczki, włącz relaksującą muzykę, połóż się na kanapie - spędź miło czas w czystym mieszkaniu.
2. Wymyśl straszną historię do opowiadania w halloweenowy wieczór.
3. Przygotuj jesienne potrawy z dyni, jabłek, czekolady i orzechów - mogą być to różne potrawy lub jedna skomponowana w odpowiedni sposób - ważne, aby użyć tych czterech składników. Pamiętaj, aby sprawdzić czy są na pewno dobre i aby podać w relacji przepisy, z których korzystałeś, aby inni mogli też ich wypróbować. Możesz zaprosić znajomych na wieczór degustacyjny!

Pierwszy raz biorę udział w mirkowyzwaniu :) Ostatni dzień, także pasuje już wrzucić jego efekty. Wybrałem wyzwanie kulinarne, od razu wiedziałem, że będzie robiona zupa dyniowa (tak czy tak pewnie na dniach bym ją zrobił).
Pierwsze danie (orzechy, czekolada, jabłka) to naleśniki z jabłkami, posypane orzechami i polane roztopioną czekoladą. Tutaj stopień skomplikowania jest raczej niski, jabłka z dodatkiem cynamonu i odrobiny cukru były smażone w garnku. Same naleśniki to już według uznania, ja używałem dość podstawowego przepisu (tu trochę pomogła różowa).

Zupa dyniowa też do dań trudnych nie należy, robiłem ją już pare razy i dopasowałem pod siebie.
Składniki:
-dynia hokkaido (wziąłem taką średnią)
-ziemniaki (3 sztuki)
-batat (pół sztuki)
-cebula (jedna średnia + jedna szalotka która znalazła się gdzieś w lodówce)
-czosnek (4-5 ząbków, lubie jak czuć czosnek ( ͡° ͜ʖ ͡°))
-świeży imbir
-marchewka (3 sztuki)
-bulion warzywny (lub taki z kostki)
-bagietka (do grzanek)
-oliwa z oliwek
-ser żółty
-jogurt naturalny

Dynię przekroić na pół, wydrążyć środek, pokroić na "łódeczki", ułożyć na blasze do pieczenia, polać oliwą, posypać solą i pieprzem. Blachę włożyć do piekarnika nagrzanego do 200-220 stopni. Dynia po ok 30 minutach powinna być już na tyle miękka i delikatnie przypieczona, żeby dało się ją łatwo oddzielić od skóry. W czasie kiedy dynia piecze się w piekarniku, pozostałe warzywa obieramy i kroimy na małe-średnie kawałki (ziemniaki, batat, cebula, marchewka, czosnek). Bierzemy duży garnek, stawiamy na ogniu, wlewamy trochę oliwy z oliwek i wrzucamy wszystkie warzywa, żeby się trochę podsmażyły. Dorzucamy też starty imbir (ja dałem kawałek trochę większy od kciuka). Gdy dynia dojdzie już do siebie w piekarniku, wyciągamy ją, obieramy ze skóry i wrzucamy do reszty warzyw. Wszystko zalewamy bulionem i czekamy, aż najtwardsze z warzyw będą miękkie. W tym czasie możemy przygotować grzanki: na patelnie wlewamy oliwę z oliwek, wyciśnięty czosnek i czekam aż delikatnie zarumieni, wtedy wkładamy na patelnie kawałki bagietki.
Kiedy nasze warzywa będą już miękkie, możemy wszystko razem zblendować. Możemy dodać już na tym etapie jogurt naturalny, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że zupa z jogurtem w środku wytrzyma krócej niż taka bez, także dodaje go zwykle do miski. Całośc już w misce posypuje startym serem żółtym. Propozycja podania na zdjęciu ( ͡° ͜ʖ ͡°) No szału nie ma, jest to raczej standardowy przepis na zupe z dyni. W sumie mogłem podać linka do jakiegoś bloga, ale jak już tyle napisałem to niech zostanie.
Pozdro i niech się to wszystko trzyma ( ͡ ͜ʖ ͡)

#mirkowyzwanie
Pobierz
źródło: comment_1636045278DxsXogtjnk7SHsSi9aLSW2.jpg
  • 2