Wpis z mikrobloga

Kraków ma jedną z najmniejszych ilości terenów zielonych na mieszkańca wśród miast wojewódzkich w Polsce. Gnoje nie liczą się z tym, że dusimy się w smogu a atem smażymy w betonie. Każde drzewo w Krakowie jest na wagę złota. A na muzeum można by wykorzystać nieodległy budynek dawnej prochowni z I wojny. Ale wtedy nie dałoby się zarobić takiej kasy na przetargach.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rzeznik: *250 drzew wymiarowych i 250 krzaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest ta sama historia co z fortem na Mistrzejowicach - wioski dookoła krk srają na nas węglem i oponami, ale zamiast protestować tam i u włodarzy gmin ościennych ekologowie krakowscy będą bronić ostatkiem sił samosiejek ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście nikt nikomu protestować nie zabroni, ale nie tam leży problem smogu
@powaznyczlowiek: Rola drzew to nie tylko ochrona przed zanieczyszczeniami powietrza. Obniżają temperaturę i dają cień, co ma ogromne znaczenie w dobie katastrofy klimatycznej. Nie wspominając o roli rekreacyjnej, a w krk jest wyjątkowo mało terenów zielonych.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rzeznik: sama prawda, ale nie mówimy o wycince 500 drzew w środku betonowe osiedla tylko Rezerwatu Bonarka, który nawet z żadnym osiedlem nie graniczy żeby go te drzewa miały osłaniać od słońca + 500 to jakaś śmieszna liczba w stosunku do rozmiaru tego terenu, więc to nie obniży jego wartości rekreacyjnej

Przypominam też, że połowa z tych drzew to drzewa niewymiarowe - czyli o obwodzie pnia poniżej 50cm - mój biceps
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: pożyjemy zobaczymy.
Tu muzeum.
Tam biurowiec.
https://gazetakrakowska.pl/krakow-powstanie-biurowiec-dla-zarzadu-zieleni-miejskiej-w-jednostce-wzroslo-zatrudnienie-czy-slusznie/ar/c1-15585652
Z trzeciej jest wielicka garden.
Z czwartej Majchrowski mówi ze utrzymanie zieleni kosztuje.

Ostatnio pojawiły sie paliki w tej pentelce po lewej stronie. A tam chyba nie ma być muzeum.

Ja tam sie cieszę że likwidują.
Moje dzieciaki nie będą sie szlajac po krzakach tylko w domu albo Bonarce siedzieć (sarkazm)
Slwk_1 - @powaznyczlowiek: pożyjemy zobaczymy.
Tu muzeum.
Tam biurowiec.
https://gaze...

źródło: comment_1636146115Ucv6E2wnQt9kN2qrfW92Nx.jpg

Pobierz