Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, mam portfel z ok 0.8btc nabyte dawno temu, giełda z której były kupione padla. Środki te były obracane po różnych giełdach, wymieniane tez były na altcoiny, przez co z 0.4 btc udało się zrobić drugie tyle. Chciałbym te środki legalnie wypłacić i zapłacić od tego podatek. Co mam zrobić w tej sytuacji? Wiem, że koszta będą wynosić 0 ponieważ nie mam żadnych dokumentów. Wypłacam załóżmy to w kantorze, płace PIT 19% od całości. Jeśli urząd zablokuje mi te pieniądze to jak mam udowodnić w razie kontroli skąd posiadałem kryptowaluty? Przeszło to przez masę giełd i kilkadziesiąt innych krypto. Jak to zrobić by nie narobić sobie problemów?
#bitcoin #podatki #prawo #krypowaluty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6185b61fecf1ee000a06670f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: przelej to wszystko na swój portfel, potem wypłać anonimowo w bitomacie i tyle , jeśli poczujesz się moralnie słabo, ze nie wspierasz "dobrej zmiany", to wpłać im anonimowo jakaś kasę :). A tak poważniej, to przelewając na konto, jesteś zobowiązany zapłacić 19% podatku Belki, ewentualne koszty zakupu mogłyby zmniejszyć ten podatek o koszt zakupu, jesli ich nie masz, to placisz max, czyli te 19%