Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@WatchYourBack: Jak najbardziej warto. Jako osoba mieszkająca w Toruniu powiedziałbym, że jeśli nie chcesz odwiedzić wszystkich muzeów, weekend w zupełności starczy na podstawowe zaliczenie większości atrakcji. Ale wciąż jest tu więcej do zobaczenia niż w Bydgoszczy. No i jest tu zdecydowanie więcej do porobienia wieczorem/w nocy.
Bydgoszcz ma klimat większego miasta, ma bardzo ładne i ciekawe miejsca, ale imo wyskok na jeden dzień wystarczy.
@HerrJacuch: @Bernan: to jeszcze mi powiedzcie czy Dom Pielgrzyma w Toruniu jest tak święty jak się wydaje czy jeszcze bardziej?
Z góry mówię, kwestie kościelne z daleka, potrzebuję po prostu jakiegoś prostego noclegu, a tu niezłe śniadanie w cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@WatchYourBack: spokojnie dasz radę, zależy na jakie atrakcje się nastawiasz. Mi ciężko ocenić gdzie więcej, bo jako (były) mieszkaniec bydgoskiego Fordonu znam Toruń tak bardzo, że aż ciężko mi powiedzieć co tam zwiedzać, tyle razy tam byłem, że traktuję to jak "swoje". Tak samo Bydgoszcz ale na pewno rozpatrując to jako duet to jedna z lepszych decyzji na weekend, jedna z bardziej wartościowych opcji w Polsce. Pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem masz
@WatchYourBack: W weekend nie ogarniesz obu miast porządnie. Na Bydgoszcz musiałbyś poświęcić cały weekend. Na Toruń z tego co czytam podobnie. No ale możesz zrobić wersję skróconą. To pytanie pojawia się często więc mam gotową copypastę

Foto https://justpaste.it/3ixoa
Mapa trasy spacerowej https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1JAmJ9UbRgYWvJJLS6wsd6S6bFToUbTOL&usp=sharing

Co zjeść - zależy co lubisz.
Na pewno warto iść na zadaszoną uliczkę Jatki, która w całości jest zajęta przez restauracje o różnych profilach.
Jak lubisz klimaty streetfoodowe to
@WatchYourBack: To ja powiem tak: zalezy jak chcesz zwiedzac.
Toruńskie stare miasto jest śliczne, ale do obejścia tak z uwzględnieniem każdej uliczki i przyjrzeniu się detalom w 3 godziny. Jeśli chcesz pozwiedzać kościoły, muzeum piernika, krzywą wieżę, ratusz itp. no to tu już dzień to będzie mało.

Bydgoszcz podobnie. Tam się wydaje że nie ma nic do zobaczenia, toruńczyki lubią tak mówić ale to urocze miasto i samo schodzenie bulwarów nad
Od urodzenia z Bydgoszczą związany muszę przyznać, że tak jak za dnia Bydgoszcz jak i Toruń mają do zaoferowania multum pięknych widoków, tak nocą niestety to Toruń wiedzie prym. Raz kiedyś z kumplem jesienną porą we wtorek wybraliśmy się do Torunia. W tym czasie Bydgoszcz jak miasto duchów, jakieś parki i lokalni się przechadzali, a Toruń mnie zszokował. Godzina 20, wtorek, środek zwykłego tygodnia, a ludzi w lokalach i na ulicach całe