Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję sugestii, a wydajecie się być dobrą grupą do zapytania.
Mieszkam w Warszawie i muszę podpisać nową umowę na internet. Szczęśliwie się składa, że mam możliwość podłączyć się do: #upc , #vectra, #orange lub #netia i oczywiście nie wiem co wybrać.

Jak poczytać internet, to każda z tych firm ma głównie negatywne komentarze i jest beznadziejna. Ja tymczasem przez większość życia w Warszawie używałem UPC i pomimo że np. raz na kilka dni około północy UPC robi sobie 5 minut przerwy, to generalnie jestem zadowolony. Ale może inni dostawcy takiej przerwy nie robią, albo są sensowniejsi. Netia np. daje duży upload.

Tak czy inaczej moje warunki są następujące:
-TV praktycznie nigdy nie oglądam, więc mi na niej nie zależy
-Z Internetu korzysta wiele urządzeń domowych i kilka osób. Internet jest dla nas podstawową metodą pracy
-Mam wśród domowników hardcorowych graczy
-Bywa, że stawiam serwer w domu, więc upload też się liczy
-Oglądamy Netflix i podobne
-Część komputerów jest podpiętych gigabitowym ethernetem przewodowym
-Interesują mnie raczej prędkości od 500 Mb/s wzwyż
-Telefon mnie zupełnie nie interesuje
-Zapasowy Internet mam w Playu, mobilny, co może stanowić zwiększone ryzyko gdy Play dokończy przejęcie UPC
-Umowa na 24 miesiące jest ok.

Co byście wzięli?

#internet #dostawcyinternetu #porady
  • 9
@test_loginu
ja bym się zapytał lokalnie - np na grupie fb twojego osiedla. Ponieważ tak jak mówiłeś większość komentarzy jest złych (bo tylko takie się chce komuś pisać), a to jak działa zależy od infrastruktury jaka jest w Twojej okolicy.
Ta przerwa, o której wspomniałeś może być wywołana zmiana IP. Orange przy usługach po miedzi VDSL, ADSL (teraz przy światłowodach to już nie wiem) przelogowywalo się raz na 72 godziny (o ile
@test_loginu: vectry unikaj jak ognia. Wszyscy operatorzy mają swoje za uszami, ale ten jest najgorszy.
Przez lata byłem względnie zadowolony z UPC, ale podobno wykupuje ich operator sieci Play, więc pewnie zacznie się mega-spam "a może jeszcze 5 usług chcesz, zadzwonimy ci o tym przypomnieć 100x".
@mdk007: Nie mam grupy osiedla. To stare budynki głównie ze starymi ludźmi. Poza tym sam nie korzystam z FB.
Infrastruktura dla Orange była zakładana światłowodowa ze 4 lata temu. Wszyscy dostawcy których wymieniłem twierdza, że mogą pod tym adresem dać swoją maksymalną ofertę.
Przy przerwach co kilka dni wieczorem w UPC nie następuje zmiana IP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@test_loginu: mam UPC i trzymam się go jako mniejsze zło. Awarie trwające dłużej niż 5 minut bardzo sporadyczne (max raz na miesiąc, albo I rzadziej) . No i jak mówisz, w nocy lubi sobie zrobić internet przerwę na 5 minut xD
@test_loginu mam od ponad dwóch lat Orange w trzech lokalizacjach i nigdy nie miałem problemu, jedna jedyna awaria która dotyczyła i tak wszystkich operatorów.

Jeśli chodzi o granie to niektórzy narzekają na routing, może obczaj sobie T-Mobile, routing mają lepszy a działają na sieci Orange więc warunki techniczne będą bardzo podobne
@test_loginu: mam w kilku lokalizacjach światło od Orange. I takie mam wnioski. Jeśli działa to działa i jest zajebiście. Ale jak się #!$%@? to nie masz żadnej realnej szansy z kimkolwiek sensownym porozmawiać nawet o terminie naprawy. Ta firma i jej podwykonawcy żyją własnym życiem. Najlepiej jak sobie sam zdiagnozujesz problem i go rozwiążesz, bo im może to zająć miesiąc. I nie ma nic bardziej #!$%@?ącego, jak dzwonisz ze #!$%@? linii