Wpis z mikrobloga

@piro111: podtynkowe fajne, bo się chowają w elewacji i nie widać raczej paskudnych skrzynek. w kwestii "żywotności" to bez znaczenia (wg montera). u siebie zamontowałem podtynkowe i ściana nad oknem jest zimniejsza. chłopaki od okien położyli pod skrzynkę styrodur, jak ocieplałem chałupe na skrzynke też kładłem izolacje, ale i tak różnica finalnie jest wyczuwalna bez problemu...

bardzo mi odradzali rolety montowane nad oknem (zamiast betonowego "nadproża", przed warstwa ocieplenia) - ponoć
@piro111: Jeżeli to nowa budowa to można zamontować rolety poza obrysem okna tak żeby nie zabierały światła. Żywotność raczej jest taka sama, natomiast usuwanie usterki z rolet podtynkowych oznacza zrywanie styropianu w celu dostania się do skrzynki. Przestrzeń pomiędzy ścianą i skrzynką powinna być uszczelniona na przykład alutermem bądź innym materiałem tej klasy.
natomiast usuwanie usterki z rolet podtynkowych oznacza zrywanie styropianu w celu dostania się do skrzynki


@barkic: co ty gadasz. Miałeś kiedyś takie rolety? Normalnie dostęp jest od spodu, skrzynia jest skręcana albo nitowana i nic nie trzeba rozwalać na elewacji, nity po serwisie zakładają nowe i nie ma śladu rozbierania.