Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chcę sobie zrobić taki tunelowy napis podświetlany ledami. Po wydruku pierwszej litery mam dwa dylematy:
- Czy wydruk nie jest za wysoki? Zastanawiam się czy nie odstaje za bardzo od ściany. Aktualnie ma 8cm, ale może wystarczyłaby połowa z tego?
- Jakiego materiału użyć do rozbijania światła? Na zdjęciu mam przezroczysty PET-G. Niestety nie podświetlony wygląda na taki zżółknięty lekko. Może przezroczyste PLA by tutaj lepiej się sprawdziło?

#druk3d
Varien - Chcę sobie zrobić taki tunelowy napis podświetlany ledami. Po wydruku pierws...

źródło: comment_1636387676RdbLpG520JTgA1Moao3O5b.jpg

Pobierz
  • 5
@Varien: zależy w jaki sposób chcesz podświetlić znak, jeżeli użyjesz taśmy led wokół obwodu to wystarczy Ci 30mm głębokości. Nie zapomnij o pomalowaniu znaku na biało w środku, gdyż światło dużo lepiej będzie się odbijać od krawędzi. Ja zrobiłem przód ze zwykłego białego PLA, grubość 1.8mm i śmiga aż miło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wilsone: też się zastanawiam nad białym PLA, lepiej wygląda nie podświetlony. Z drugiej strony ma się podświetlać na ciepłe kolory więc sam nie wiem co lepsze. Wydrukuje to i to najprawdopodobniej