Wpis z mikrobloga

mirki, co jesien nawracaja mi problemy z zoladkiem. trzeci rok juz listopad i zaczynam miec problemy z trwawieniem.
Mialem gastroskopie nic nie wykazala. Mialem badania krwi, wszystko ok, badanie usg maly kamien w woreczku zolciowym ale to jest 5mm, wg lekarza nie powinno powodowac zadnych dolegliwosci, usuwac tez nie warto jesli sie nie zwiekszy.
u gastrologa tez bylem ale akurat jak mi juz przeszlo w styczniu, gastrolog spojrzal na wyniki gastroskopii nie bylo helicobacter pylori to zapisal tylko ze mam zrobic usg za rok, no i ostatecznie zazyc emanere jesli bedzie nawrot

Mam odczucie wzdecia, zgagi, troche taki ucisk czy dyskomfort w okolicach watroby.
2 razy mi przeszlo samo tak ok. stycznia, zupelnie nie wiem dlaczego
raz dostalem polprazol od jednego lekarza, i nie za bardzo pomagal,
w kolejnym roku u innego lekarza cholestil i emanera ale tez kolo stycznia minelo wiec nie wiem czy to tak naprawde leki pomogly.
teraz kolejny listopad i znowu od tygodnia to mam. moge pojsc do lekarza po recepte na te leki z zeszlego roku ale nie wiem czy jest sens?

zaczynam sie zastanawiac czy to nie ma jednak zwiazku z cyklem rocznym, nie wiem -> jest pazdziernik, zimniej to wiecej herbaty pije (duzo pije), albo moze stres z nowym rokiem akademickim?

#gotujzwykopem #zdrowie #zdroweodzywianie #gotowanie #medycyna
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gharman:
1. Nosisz pasek który Ci się wbija w brzuch
2. Mniej się ruszasz
3. Pijesz zbyt gorącą herbatę i podrażniasz żołądek

To takie moje domysły tylko, nie mam pojęcia miras ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@KollA: o tym slyszalem i staram sie to wprowadzac
@dens-acerbis: kurcze duzo roboty ale moze czas to zrobic
@Ifrit: tak w poprzednim roku, nic nie wyszlo
@Krzysu: 1. chyba standardowy pasek, 2. to rzeczywiscie w wakacje duzo sportu od wrzesnia praktycznie siedzacy tryb zycia - to ma wplyw na takie dolegliwosci? 3. to na 100% mam z tym problem od kilku lat i sie staram hamowac, strasznie lubie
@gharman: To jeszcze powiem dlaczego, bo zbytnie rozcieńczenie kwasu żołądkowego = wzrost zasadowości i organizm reaguje silną próba przywrócenia odpowiednio niskiego PH. W obecności tylko płynów w jakiś sposób nasz organizm sobie radzi, natomiast pojawienie się w tym momencie stałego pokarmu rodzi problemy, choć oczywiście same przesadnie szybkie picie tez może spowodować problemy z żołądkiem. Można jeszcze rozważać jakie PH płynów przyjmujemy, akurat ja preferuje kwaśniejsze napoje.
@KollA: no ja wlasnie bylem na konsultacji wczoraj u nowej lekarki i zaczela mowic o niedokwasocie, o ziolach itp ale potem zaczela polecac ksiazke Tombaka (raczej oszust, polecam wygoglowac goscia) i juz zaczalem miec watpliwosci czy rozmawiam z sensownym lekarzem, powiedziala tez ze biorac polrpazol to wlasnie sobie szkodze bo on do niedokwasoty prowadzi
@KollA: a co do plynow to glownie pilem dotad gorzka herbate na jesien zime, a w ciagu wiosny lata wode, takze kwasowosci tu nie ma, a herbata to nie wiem czy zasadowa nie ejst?
@gharman: Nie napisałem, że musisz, ale co ja preferuje i mój żołądek, każdy ma trochę inną florę bakteryjną i będzie preferował również w związku z tym inną dietę (może Ty potrzebujesz bardziej zasadowej, dodatku czegoś do wody), w tym inne napoje, samemu należy dojść delikatnie próbując co będzie odpowiednie. Coś co dla jednej osoby będzie problematyczne, dla innej będzie niezbędnym elementem. Co do niedokwasu i helikobakter pylori, to niekoniecznie te bakterie
@gharman nie wiem co to jest i niestety nie pomogę ale koleżanka z pracy miała dosłownie to samo. Od kilku lat, zawsze na jesień. Dodatkowo ma kaszel. Może od powietrza syfiastego?
@gharman nie wiem, może są różne formy. Mój partner ma refluks ale raczej staly, nie pogarsza się na jesień. Kaszel jak jest łagodny refluks to nie ma, jedynie czasem po posilku. Alle gastrolog by ci zaraz powiedział że to refluks. Jak miałeś gastroskopię to by wyszło na niej.
@paranojka: no gastrolog nic nie wykryl ale wtedy bralem leki IPP bo mi nikt nie powiedzial ze przed gastroskopia mam odstawic, ten lekarz z wczoraj uwaza ze moge dalej miec helicobacter a ze nie zostalo wykryte w gastroskopii
@gharman nie jestem lekarzem także totalnie się nie sugeruj. Mówię tylko na podstawie doświadczenia jednej osoby. Skoro piszesz że mogła być błędnie zrobiona przez leki to teraz się przygotuj porządnie i zrób jeszcze raz gastroskopię. W jakimś polecanym miejscu. A już teraz możesz poczytać co zaognia refluks i spróbować eliminować poszczególne produkty. Nie zaszkodzi a może akurat to to.